Декларування в Україні доходів, отриманих в Польщі

Posted by

Приємно спостерігати зміни навколо.
Ще нещодавно в середовищі трудових мігрантів можна було прочитати безліч інструкцій, як правильно заповнити PIT-37, як отримати PIT-11 від не дуже сумлінного роботодавця і як скористатися податковими пільгами.

Але спроби обговорити процедуру декларування доходу в Україні щоразу наштовхувалися на “це неможливо технічно, різний формат звіту”, “не треба наражатися” та найрадикальніше – “не будемо принципово”.

І ось цього року перше надихаюче запитання:

Хтось платив податки в Україні по IFT-1R? Як це можна зробити?

Нагадаємо, якщо ви отримали IFT  замість РІТ-11 – це означає, що на вас в Польщі податки не нараховували і ви маєте обов’язок сплатити їх в Україні.

Якщо ви в своїй податковій брали довідку резидента, будьте певні – вас порахували і на вашу дкларацію чекають.

Детальніше:  Декларування доходів заробітчанами. Про що нагадують листами податківці?

Більше того, навіть якщо ви не брали довідку резидента, якщо ваші податки були нараховані та сплачені в Польщі, ви все одне зобов’язані подати декларацію про доходи і показати, що у вас немає невиконаних податкових зобов’язань. Тобто – подання декларації не обов’язково тягне за собою нарахування податків. Декларація це спосіб повідомити,  якщо податки сплачені повною мірою в Польщі або розрахувати той податок, який має бути сплачений вдома.
Зрештою, подання в Польщі PIT-37 працює аналогічно – як повідомлення про сплачені податки й розрахунок доплати/ повернення.
І навпаки – якщо громадянин не подав декларацію про доходи, податкова має право нарахувати ці доходи за власними методиками.

Отже, всі, хто в 2018 році працював в Польщі, є учасниками кампанії з декларування доходів в Україні.

Стаття 67. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Конституція

(Але тут варто взяти до уваги стандартне правило: якщо впродовж всього звітного періоду людина перебувала за межама України, то вона має право подати відповідний звіт пізніше, після повернення).

Отже, що нам потрібно знати про декларування в Україні?

  • кампанія з декларування почалася 1-го січня і триває до 1-го травня (це означає, що паперову декларацію можна особисто подати в податкову й у перший робочий день після 1-го травня, який є вихідним; поштові відправлення мають бути зроблені найпізніше за 5 днів до 1-го травня, тобто по 25 квітня включно)
  • громадяни України, які впродовж звітного (2018) року мали доходи за кордоном зобов’язані подавати декларацію
  • тут можна відкрити детальну інструкцію, в якій розписано, що саме у які клітинки вносити (15 сторінок і трохи нудно, але детельно і ретельно). Тим, хто розібрався із PIT-37, завдання не буде надміру складним
  • тим, хто працював в Польщі та отримав PIT-11 треба лише зазначити суму отриманого доходу і суму сплачених податків; тим, хто отримав IFT-1R треба вказати суму доходу і розрахувати суму податку, який має бути сплачений в Україні
  • бланк декларації (формат pdf)

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s