Як правильно обрати поліцеальну школу

Posted by

30728495_589651548036585_9139470834274926592_o

Якщо в очікуванні чергового набору до поліцеальних шкіл ви знаходитеся у роздумах, як не помилитися й обрати серед пропозицій навчання саме те, яке найкраще підходить для вас, ми пропонуємо вам набір критеріїв, які допоможуть  зорієнтуватися.

 1. Легалізація.  Якщо у вас вже є карта побиту/ віза і вам не потрібно буде її оновлювати під час навчання / або ви не  плануєте отримувати карту/ візу від навчання – можете сміливо переходити до наступного пункту.
  Якщо ж подання на карту/ візу лише  входить у ваші плани і ви думаєте легалізуватися через поліцеальну школу, то обов’язково зверніть увагу на наступне: навчання виключно по вихідних днях 2 рази на місяць (загалом 4 дні впродовж місяця) вам не підходить, цього для карти/ національної візи замало. Аби навчатися 4 дні на місяць цілком вистачить перебування по безвізу.
  Для того, аби навчання в поліцеальній школі було підставою для дозволу на перебування / національної візи, це має бути або навчання на денній формі (з понеділка по п’ятницю) або ж така заочна форма, яка не обмежується лише двома вихідними (у будні дні це може бути кілька годин зайнятості кілька разів на тиждень: додаткові заняття з польської мови, зустрічі із фахівцями, візити на виробництво, інтеграційні лекції тощо)5937b64413203_p
 2. Дозвіл на працю. Якщо ви потребуєте дозволів на працю, а навчання в поліцеальній школі для вас,  в тому числі, це спосіб позбутися надалі потреби отримувати такі дозволи, вам потрібно прослідкувати, аби обрана  поліцеальна школа була в реєстрі RSPO , а після обраного вами курсу школа видавала свідоцтво, а не “zaświadczenie”128121
 3. Польська мова. Якщо вам в подальшому буде потрібний сертифікат знання польської мови, у якості такого сертифікату можна подати свідоцтво про закінчення поліцеальної школи.
  Але сподіватися на те, що можна поступити в будь-яку поліцеальну школу зовсім без знання мови, а після найкоротшого курсу навчання вже мати знання на рівні В2, не варто. В школах, не адаптованих для іноземців, без початкового знання мови вчитися складно.
  Добре вивчити мову в поліцеальній школі можна, якщо школа пропонує вам додаткові заняття польської, якщо викладачі лояльно налаштовані до ваших навчальних потреб і якщо ви й самі будете докладати зусиль у вивченні мови.
  DSCN0117
 4. Вартість навчання. В поліцеальних школах є безкоштовні  та платні напрямки навчання. Вибір безкоштовних напрямків завжди є  значно менший, ніж перелік платних.
  Окрім коштів безпосередньо за навчання, школа може встановлювати (але це буває не завжди) штрафи за пропуски, оплати за іспити тощо.
  Якщо вартість навчання для вас має значення – варто ще на етапі вступу дізнатися про всі додаткові оплати, аби не зіткнутися із сюрпризами вже під час навчання.
  36237070_630959160572490_3240013815026286592_n
 5. Тривалість навчання.  Всі спеціальності, яким навчають у поліцеальних школах розраховані на мінімум 1 рік (2 семестри) і максимум 2,5 роки (5 семестрів). Відповідно, якщо для вас важливо, скільки триватиме навчання, можливість вибору напрямків навчання може ще звузитися.
 6. Умови договору. Більшість шкіл укладають з учнями договір про навчання. Часто такі договори містять доволі неприємні пункти (штрафи, необхідність сплатити вартість навчання у разі його припинення тощо). В момент підписання такі пункти здаються додатковими стимулами до навчання, учні сподіваються їх оминути.  Але це далеко не завжди вдається.
  Відтак, навчання без договору для учня є значно простішою формою взаємовідносин зі школою.DSCN0139
 7. Решта: відстань до школи, логістика, секретаріат, комунікація, викладачі… Все це, звісно, важливо для учня. Але коли йдеться про професійне навчання іноземців в Польщі ці фактори відходять на другий план.

Для громадян Польщі, які поступають на навчання в поліцеальні школи, деякі з вище перелічених факторів взагалі не мають значення, а деякі – не суттєві.
Для іноземців – все інакше.
Відтак, авторитет поліцеальних шкіл серед поляків формується на зовсім інших підставах, ніж серед мігрантів.
Тож, якщо ви питаєте порад – на це теж варто зважати…

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s