Чому роботодавці звільняють працівників без печатки в паспорті?

Posted by

Знову (вкотре вже?) випливає тема, яка пов’язана із надмірним терміном очікування карти побиту. Вірніше – навіть не карти, а лише першого проміжного етапу – червоного штампу в паспорті (так званої “печатки”).
При тому саме в паспорті, а не на якомусь аркуші довільного вмісту.
І цей штамп також доводиться чекати дуже довго, В залежності від воєвудства і від банального везіння в момент подання, на штамп можна чекати й півроку, й рік, й навіть більше.

Ця ситуація провокує численні питання на кшталт

Чи можу я працювати, якщо у мене печатка не в паспорті, а на листочку?
Роботодавець дзвонив в інспекцію праці а також ходив в ужонд і сказали в обох органах, що ця печатка не дає можливості працювати, вона тільки підтверджує подачу документів.

========

Була у адвоката, який підтвердив, що можна працювати на підставі печатки на картці і маю доступ до ринку праці, тому, що якийсь час в уженді видавали тільки на картках печатки і це можна підтвердити задзвонивши роботодавцю в уженд

Хто ж правий в описаних вище ситуаціях? Чи дійсно можна працювати? Чим це може загрожувати?

В реальності ситуація є такою:  без печатки в паспорті багато хто з роботодавців наймати на роботу не хоче. Якщо людина вже працює, але по пришестю певного часу так і не отримує печатку саме в паспорт, її звільняють. Принаймні, така ситуація є поширеною.

Чому роботодавець так робить? Хіба йому вигідно шукати нового працівника замість того, з яким вже є угода і який подав всі документи для легалізації?

Формально роботодавець правий.
Якщо виявиться, що працівник подав не повний пакет документів, у документах були помилки, нові документи він  вчасно не подав й справу залишили без розгляду, то людина перебуває нелегально від  того моменту, як у неї спливли інші підстави для перебування (віза, безвіз або попередня карта).  Тобто, фактично така людина “на печатці” й не перебувала. Принаймні, такої думки притримується прикордонна служба, яка перевіряє легальність перебування. Підтвердженням того, що справа взята до розгляду є лист інспектора, який запрошує здати відбитки та поставити печатку в паспорт.

Тож, той період, коли мігрант працює, але не має печатки в паспорті й не має інших підстав перебування, роботодавець  дуже ризикує.
Якщо справу не буде відкрито, то вважається, що він працевлаштовував нелегала.
За це нараховуються великі штрафи (до 30 тис. злотих), на які роботодавець наражатися не хоче.

Тому печатка – це страховка для роботодавця. Вона означає, що працівник подав заяву на карту ТА вчасно усунув недоліки цієї заяви, якщо такі були.
Звісно, й з печаткою теж може бути, що документи застарілі, нові не донесли і справу закрили. Але в такому випадку претензій до роботодавця немає: оскільки є печатка в паспорті, то це вже не його клопіт перевіряти, як там просувається розгляд справи.

По темі: Як здобути печатку в паспорті. Шаблон листа

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

2 comments

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s