Наслідки освітянського страйку для батьків та учнів

Posted by

В суботу було зупинено наймасштабніший після 1993 року страйк вчителів, якій тривав близько 3-х тижнів (з 8 по 27 квітня).
З понеділка поновилися заняття в школах. Батьки зітхнули з полегшанням.

Як ця подія відобразиться на поточному навчальному році та на наступному?

Міністерство освіти запевняє, що немає підстав подовжувати цей навчальний рік й він закінчиться 21 червня, як й було передбачено  навчальним планом.
При тому в Польщі адміністрація шкіл та вчителі мають право самостійно встановлювати дату закінчення навчання, якщо для цього є підстави. Деякі школи вже повідомили, що планують продовжити навчання аби виконати програму.

Але на тому ще не кінець.
Страйк несправді не завершено, а призупинено.
Його проведення було орієнтовано на період випускних іспитів,  завдяки чому страйкарі сподівалися швидко досягти бажаних результатів. Але не вдалося. Адміністрації шкіл впоралися із організацією іспитів навіть в умовах страйку.

Напередодні ключової серії іспитів (матури) Сейм та Сенат терміново змінили законодавство, що дозволило організувати процес без вчителів.
За таких умов страйк в його теперішньому вигляді втратив сенс й  Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) вирішив взяти паузу.

Оргкомітет ще 25-го квітня оголосив про подальші плани: у червні заплановано проведення масштабного круглого столу з проблемних питань, далі уряд має час до кінця літа знайти можливості виконати вимоги освітян. Якщо до  серпня рішення не буде знайдене й порозуміння не досягнуто, то початок нового навчального року може бути заблокований новими акціями ZNP.

Відтак, наприкінці серпня будемо слідкувати за новинами – чи розпочнуть школи навчання 1 вересня або ж знову страйкуватимуть, і якщо так – то наскільки масштабною буде друга хвиля страйку?

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s