В Мазовецькому воєвудстві почастішали відмови в карті. Що робити?

Posted by

Доволі неприємну новину повідомила сьогодні юристка  Halina Lewitcka, професіоналізму якої ми дуже довіряємо і до думки якої завжди прислухаємося:
у Мазовецькому воєвудстві масово дають відмови у карті побиту вже щонайменше 3 місяці. І тенденція посилюється.

Спойлер: в кінці тексту практичні поради, як можна запобігти негативній децизії.
Тож, не сумємо, не опускаємо руки, а намагаємося відстояти свої інтереси.

Хочу зібрати до купи найбільш розповсюджені причини відмов й пояснити, що можуть зробити ті, у кого справи що в процесі розгляду.
Проблема поки що має місце лише у Варшаві. Подивимося, що буде далі.

1) Відсутність у матеріалах справи актуальних документів (наприклад – невдовзі закінчується умова з работодавцем, те саме – із договором оренди житла, старі виписки з ЗУСу тощо).
В таких випадках ужонд нині надсилає не запрошення донести документи, а одразу приймає рішення про відмову у дозволі на перебування.

2) Наявність в матеріалах справи не завірених нотаріально копій документів. Сюди також варто віднести ситуації, коли купується приватна страховка, але квітанція оплати цієї страховки не додається.

3) Відсутність реакції на запит  про донесення документів, яких бракує.  Найчастіше це пов’язано із тим, що люди банально цих листів не отримують.

4) Недостатній обсяг доходів з офіційних джерел. Такий висновок часто є наслідком того, що в розрахунок включають орендну плату і навіть комунальні платежі

5) Załącznik nr 1! Найковарніший документ зі всього переліку. Цого заповнює роботодавець, й працівник або йому довіряє, або не має змоги вплинути на вміст. Але зазвичай саме цей документ містить найбільшу кількість помилок.  Не вистачає підпису, підпись не читабельний, підпис належить людині, яка не має повноважень тощо…

6) Відсутність тесту ринку праці. Найпоширеніша ситуація – люди просто не знають, що в їхньому випадку цей документ є необхідним.

7) Не було додано супровідних документів до тесту ринку праці, коли в ньому вказано, що у кандидата повинна бути відповідна освіта, стаж роботи на певній посаді тощо.

8) Була подана скарга.

Таким чином Мазовецьке воєвудство  явно порушує Кодекс адміністративного провадження, в якому чітко зазначено, що потрібно докласти усіх зусиль, аби децизія була позитивною.
Тобто – дати більш конкретне пояснення по тих документах, яких бракує,  надіслати запит на донесення документів  або ж запросити відвідати адміністрацію (ужонд) перед виданням негативної децизії, аби іноземець міг ознайомитися зі своєю справою,  був попереджений про передумови для негативної децизії  й міг додати ще документи, аби провадження закінчилося позитивно. Це все не виконується.
Якщо подавати апеляцію, вона триватиме  1,5 роки.

Що можна зробити у сьогоднішніх умовах під час розгляду справи, аби максимально упередити негативне рішення по справі?

1) Не чекайти виклику/ запрошення від ужонду. Самі слідкуйте за актуальністю документів и доносіть оновлені версії документів, якщо у поточної умови о праці або умови оренди житла залишилося 3 місяця дії.
2) ЗУСи потрібно доносити мінімум кожні дві місяці, краще – щомісяця.
3) Чітко виконувати вимоги отриманого листа із вимогою донести документи.
4) Згадати, чи не було подано не завірених нотаріусом копій. Якщо такі були – донести замість них завірені.
5) Щотижня ходити на пошту та настійливо питати – чи немає листів. Тут може ще допомогти Лайфхак: Як не пропустити лист з ужонду
6) Якомога частіше перевіряти статус справи в електронному кабінеті, аби опертивно реагувати на зміни

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграмі

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s