Оплата за перебування з дитиною в лікарні

Posted by

Невдовзі мають увійти в життя зміни до польського законодавства, які забороняють лікарням брати додаткові гроші за перебуваня там разом з дитиною її мами/ тата/ опікуна. Те саме стосується умов шпиталізації людей з неповносправністю значного ступеню.

Йдеться про останні зміни до закону Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta  (в текст закону на сайті Сейму ці зміни поки що не внесені)

До цього часу у законодавстві передбачалося (ст. 35 зазначеного вище закону), що лікарні можуть брати оплату, яка покриває витрати на перебування близьких біля такого пацієнта (дитини або ж людини з неповностравністю), які включали в себе: користуваня ліжком, постіллю, комунальні витрати тощо.
Відповідно,  лікувальні установи самостійно визначали – брати плату чи ні. Деякі лікарні при тому примудрялися брати плату за заряджання телефону або ж користування холодильником.
При тому плата була невеликою – 15-30 злотих в середньому за день. Але при тривалому лікуванні, й ці дрібні оплати могли перетворитися на дошкульну для батьків суму.

Відтепер витрати на перебування батьків/ опікунів з дитиною / неповносправною людиною будуть покриватися з коштів NFZ.
Наразі батьки в рік за послуги лікарень сплачують загалом 1 млн 600 тис злотих, які відтепер лягають на NFZ.

Щоправда, у цих позитивних, за задумом, змінах, є багато “але”

  • як виявилося, в деяких лікарнях наразі взагалі  немає умов для ночівлі батьків біля дітей (такі лікарні не беруть додаткових оплат, але й послуг не надають – мами змушені ночувати на каріматах чи надувних матрацах). Тепер лікарні будуть зобов’язані таку послугу надавати, але спочатку мають понести витрати для відповідного облаштування приміщень
  • NFZ визначить, в якій сумі покривати витрати лікарень (і деякі лікарні очевидно скоротять обсяг своїх послуг, оскільки стандартна оплата їх не покриватиме, а додаткову брати буде не можна)
  • коли саме закон вступає в дію, нам  поки що знайти не вдалося. Коли він почне працювати в польських реаліях – можна лише здогадуватися…

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграмі

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s