Податкова пільга для молоді

Posted by

Важко знайти польський ЗМІ, який  за останні кілька днів жодного разу не повідомив радісну звістку: з 1 серпня поточного року молодь до 26 років в Польщі не буде сплачувати податок з доходу.

Що відбулося? У чому полягає зміна?

Молоді люди до 26 років, які працюють на умові о праці або умові зліценя, не будуть платити податок з доходу фізичної особи (PIT), якщо їхній річний дохід не перевищує 85,5 тисяч злотих незалежно від того, на скілької роботах вони працюють.
Доходи понад 85,5 тисяч злотих підлягатимуть оподаткуванню (хоча це зауваження можна вважати зайвим – мало хто у віці до 26 років може похвалитися такими високими заробітками).
Пільга починає діяти з 1 серпня поточного року.

Не зможуть скористатися пільгою ті, хто виконує разові підряди на підставі umowy o dzieło, а також ті, хто провадять власну господарську діяльність.

Для того, аби роботодавець при нарахуванні зарплати не обчислював і не сплачував податок PIT, потрібно написати заяву про це.
Втім, якщо заяву не подати, то надмірно сплачений податок можна буде повернути при річному декларуванні доходів.

Якщо така молода людина працює на мінімальну зарплатню,  то за підсумками року завдяки пільзі вона отримає на 1 592 злотих більше.

Як це відобразиться на українських трудових мігрантах?

Чи спонукатиме працедавців нова пільга приймати на роботу молодь? Навряд чи. Роботодавець від пільги нічого не отримує. Так що умови найму на роботу залишиться тими самими, хіба що від umowy o dzieło будуть поступово відмовлятися.

У всьому іншому іноземні працівники тут будуть на таких самих умовах, що й громадяни Польщі – хто відповідає віку, той пільгу отримає.
Щоправда, у таких працівників виникне питання при поданні податкової декларації в Україні. Може так статися, що податок доведеться сплатити в Україні.

Наявність пільги скоріше за все стримуватиме зростання зарплатні для молодих працівників. Таким чином іноземці (зокрема – українці) від запровадження такої пільги можуть лише втратити.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s