Розширено перелік отримувачів допомоги Dobry Start

Posted by

Наближується навчальний рік.
Багато батьків вже поступово купують шкільне приладдя.

Чи знаєте ви, що можна отримати невеличку допомогу Dobry Start (300 злотих) від польського уряду, мета якої – допомогти батькам закупити все нобхідне для якісного навчання дитини?

З 1 серпня перелік навчальних закладів, учням яких призначається допомога Dobry Start, розширюється – Рада Міністрів внесла зміни у своє розпорядження.

Відтепер допомогу можна оформити,  якщо дитина вчиться в одному з перелічених в цьому пункті навчальних закладів:

6) szkole – oznacza to szkołę podstawową, szkołę ponadpodstawową, klasy dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej prowadzone w szkole ponadpodstawowej, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.”;

У наведеному переліку шкіл виключене застереження, яке було в попередній версії розпорядження, “за виключенням шкіл для дорослих та поліцеальних шкіл”.

Важливою умовою для отримання допомоги Dobry Start є наявність принаймні в одного з батьків дитини карти побиту із доступом до ринку праці.

Що можна зробити, якщо вам відмовили у допомозі Dobry Start?

Звертаємо увагу!
На підставі анонсу в Gazeta Prawna, зараз поширюється інформація, що Dobry Start також даватимуть учням поліцеальних шкіл.

Це – не дуже коректне висловлювання.
Так,  у переліку навчальних закладів дійсно є “szkołę ponadpodstawową”, до яких відносяться й поліцеальні школи.
Але ж вікові обмеження не змінилися.
Тож, мова може йти про молоду людину 18-20 років, яка йде вчитися до поліцеальної школи, при тому її батьки проживають в Польщі  (адже допомога Dobry Start виплачується не учню, а його/ її батькам).
Тобто, серед громадян Польщі, такі випадки, ймовірно, будуть. Принаймні цього року, якщо, зрештою, місць в ліцеях та технікумах дійсно не вистачить, й абітурієнтам доведеться йти навчатися й у поліцеальні школи також.
Дуже схоже, що Рада Міністрів  підстрахувалася на цей  випадок, саме з цією метою розширивши перелік навчальних закладів у розпорядженні.

Але серед українських мігрантів, якщо й будуть претенденти на отримання такої допомоги, то це будуть пооодинокі випадки, виключення, а не правило, коли збіглися одразу багато умов: у українця в віці 18-20 років, який пішов навчатися в поліцеальну школу, в Польщі мають проживати батьки, та принаймні один з яких має карту побиту із доступом до ринку праці.

За таких умов заголовки українською або російською мовою “Dobry Start отримують учні поліцеальних шкіл” виглядають перебільшеннями, масштаб яких не співмірний із реальними можливостями.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.