Соціальна допомога сім’ям з дітьми

Posted by

Українці приїздять в Польщу родинами. Й все частіше питають – які в Польщі є соціальні програми / види фінансової допомоги для сімей із дітьми.

Ми вже раніше писали про оплати, які може отримати мама / батьки, у яких щойно народилася дитина й вони хочуть скористатися відпусткою по догляду: Якщо ви в Польщі і в очікуванні дитини

Також є можливість офіційно найняти няню й отримати часткову компенсацію для сплати податків на найманого працівника: Працевлаштування для няні. Як правильно оформити роботу в сім’ї

Додатково, на кожну дитину можна отримувати 500 злотих щомісяця: 500+ для українських родин

Якщо в родині є школярі, то можна  отримати 300 злотих для учня

Але й це ще не все. Сьогодні розповідаємо про інші можливості, які ми розшукали для вас.

Karta Dużej Rodziny – система різноманітних знижок, які надають  як державні органи, так й приватні фірми, які є партнерами програми. Критерій визначення родини великою – наявність 3-х чи більше дітей. Для отримання Карти потрібно подати заяву на рівні своєї гміни (існує великий перелік місць, які приймають такі заяви). Карту можуть отримати іноземці, які мають сталий побит або карту довготермінового резидента ЄС.  Карти із доступом до ринку праці в цьому випадку мало б недостатньо. Втім, маємо свідчення декількох людей, які отримали таку карту й з картою тимчасового побиту.

Програма „Mama 4+” – це програма фінансової підтримки жінок, які  виховали 4 та більше дітей, й при тому не мали змоги працювати.

Допомога Zasiłek rodzinny та Dodatki do zasiłku rodzinnego. Ці виплати можуть отримувати також іноземці, які мають карту побиту із доступом до ринку праці. Критерієм призначення цієї допомоги є низький дохід (в розрахунку на 1 особу складає менше 674 злотих).

До соціальної допомоги також можна віднести безкоштовні додаткові уроки польської мови, а токож організацію підготовчих класів для іноземців у початкових школах.

Ще варто згадати наші доволі вже давні публікації Cоциальные пособия и материальная помощь в Польше та 5 видов финансовой помощи для студента в Польше

Увага! Для сімей, які планують претендувати на статус довготермінового резидента ЄС є застереження щодо отримання соціальної допомоги.
Мова не йде про ті виплати, які призначаються всім, без урахування доходів або інших спеціальних умов (такі як 500+ та Dobry start).
Але соціальної допомоги для людей у складних життєвих обставинах (зокрема тих, які призначаються з огляду на низькі доходи) варто уникати.
Й ось чому.

Попри те, що польске законодавство, а саме – закон про іноземців   (Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach), не містить обмежень для отримувачів соціальної допомоги в період 5-річного перебування, яке передує подачі заяви на статус резидента, така вимога є в Директиві Ради Євросоюзу 2003/109/WE, на виконання якої Польща й надає такий статус:

Artykuł 5
Warunki uzyskania statusu rezydenta długoterminowego

1. Państwa Członkowskie żądają od obywateli państw trzecich przedstawienia dowodów, że posiadają oni, w odniesieniu do siebie i do członków swoich rodzin pozostających na ich utrzymaniu:

a) stałe i regularne dochody wystarczające do utrzymania danej osoby i członków jej rodziny, bez konieczności korzystania z systemu pomocy społecznej danego Państwa Członkowskiego.

Отже, в будь-який момент пошукачу статусу довгострокового резидента ЄС в Польщі може бути відмовлено на тій підставі, що не дотримано вимог Директиви.
Або ж в закон про іноземців в будь-який момент може бути внесені відповідні поправки.

І навіть більше того.
Вимога мати вищий рівень доходу, ніж той, що дозволяє претендувати на соціальну допомогу, міститься в умовах отримання звичайного дозволу на тимчасове перебування:

Rozdział 2
Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę
Art.114.
2. Wysokość miesięcznego dochodu, októrym mowa wust.1 pkt1 lit.b, powinna być wyższa niż wysokość dochodu uprawniającego do świadczeń pieniężnych zpomocy społecznej określonych wustawie zdnia 12marca 2004r. opomocy społecznej (Dz.U. z2018 r. poz. 1508 i 1693), wodniesieniu do cudzoziemca oraz każdego członka rodziny pozostającego na jego utrzymaniu.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

2 comments

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.