Як уникнути поширених помилок у заявці на карту побиту

Posted by

“Залишили справу без розгляду…” – на жаль, актуальність цієї проблеми не зменшується, а навпаки – зростає.

Нещодавно ми ділилися досвідом – як убезпечитися від подібного рішення в Мазовецькому воєвудстві: В Мазовецькому воєвудстві почастішали відмови в карті. Що робити?

Тепер настала черга Нижньосилезького (Dolnośląskiego) воєвудства.

Пропонуємо вам рекомендації Тетяни Кабаліної, які врятували вже не одного пошукача карти побиту у Вроцлаві. Вони грунтуються на реальному практичному досвіді. Й їх  варто взяти до уваги незалежно від того, в якому воєвудстві ви подаєте заяву.

Найчастішою причиною відмови у наданні дозволу на перебування у Вроцлаві є помилки при заповненні документу załącznik 1

 1. Невірний формуляр
  Увага! З цього року шаблон  анкети  та załącznik 1 оновлені! Актуальні бланки можна скачати на сайті свого воєвудства. Або за цим посиланням – Змінився бланк заяви на карту побиту
 2. Відсутність підпису, дати, неправильно записані дати в’їздувиїзду і т.і. Якщо в графі зазначено «повні ім’я та прізвище», то саме так і треба писати!
  Бували випадки «залишення без розгляду», коли людина не додала  фотографії або надала копію оплати, а не сам оригінал. Зазвичай, це трапляється  при відправленні заяви поштою.
 3. Підроблені довідки з банків про доходи, «ліві» договори, мельдованія, освядченя і т.і.
 4. Невчасно донесені в Ужонд документи або не всі, що запровив інспектор.
 5. Не принесли авізо з пошти і Ви не отримали листа – «wezwanie do uzupełnienia braków formalnych». Лайфхак: Як не пропустити лист з ужонду
 6. Навідповідність зарплати, вказаної в załącznik 1, в умові найму та кількості годин в тесті ринку праці 

А зараз детальніше про “монстра” – załącznik 1, який наводить паніку на багатьох, хто готує документи для отримання карти.

Його заповнює роботодавець.
П
ростими словами, załącznik 1це інформація про фірмуроботодавця й про місце роботи іноземця. Заповнюється протягом декількох хвилин, але вимагає певних навичок. Це дуже важливий документ з неважливими на наш перший погляд деталями,  на які, мало не в першу чергу, дивляться працівники Уженда.

Що обов’язково потрібно перевірити в заповненому документі відразу ж, не відходячи, так би мовити від «каси»?

!!! З 2019 го року оновився сам формуляр залончніка. На перший погляд, різниці не видно, але вона є. На офіційному сайті можете завантажити і дати його роботодавцю  з власних рук, для впевненості.
Дата, зазначена в квадратиках «до» на сторінці 3 повинна бути вказана максимальна, роки на 4-5 вперед або, ще краще, просто вписати там слова «czas nieokreślony». Тоді карта 100% буде видана на 3 роки.

1На сторінці 4 вгорі («Oświadczam, że (proszę zaznaczyć znakiem „X” prawdziwą odpowiedź”) акуратно поставити хрестики в малесеньких квадратиках в пунктах, де «. Nie ». Як це не парадоксально, але часто чіпляються саме до цієї дрібниці (хрестик чітко в самому квадратику).

2

На сторінці 5 дуууже улюблений момент працівниками воєвудського ужонду. Там є риска, на якій обов’язково повинен розписатися роботодавець, але на неї часто просто не звертають увагу при заповненні, а це вважається грубим порушенням.

3

На останній сторінці повинні стояти повністю написані ім’я та прізвище роботодавця. Вони мають добре прочитуватися та збігатися із даними в KRS / CEIDG. Печатка повинна стояти поряд, або нижче, щоб не закривати ці написані дані.

Насправді все не так і страшно. Просто треба бути трохи уважніше і все самому проконтролювати.

Всім удачі і швидкої карти!

 

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

 

 

 

5 comments

 1. Я не отримала лист про те, що потрібно прийти зробити відбитки пальців, бо поміняла адресу. Боюсь, що можуть залишити мою справу без розгляду (подзвонили і спитали, чому не приходила і не забрала лист і щоб чекала, коли мене викличуть на розмову, сиджу переживаю). Чи це правда, що в такому разі мені одразу дадуть депортацію і не дадуть 30 днів, щоб покинути Польщу? Що можливо зробити в такому випадку? Дякую.

  Подобається

  1. До карантину те, що ви не отримали лист, до того ж – з вашої власної провини, у більшості випадків означало б залишення справи без розгляду та зобов’язання виїзду.
   Карантин вніс зміни у процедури роботи ужондів. Якщо вам передзонили – це вже гарна ознака. Тим більше, що сказали, що викличуть ще раз.
   Якщо все ж таки вашу справу залишать без розгляду, то варто взяти до уваги, що протиепідемічний закон дозволяє не виїжджати допоки стан епідемічної загрози не буде відмінений + 30 днів після цієї дати

   Подобається

   1. Дякую за відповідь. А залишення справи без розгляду і зобов”язання виїзду не означає одразу депортації? Я зможу після виїзду зробити візу і в”їхати по візі Д? (маю таку можливість). Прочитала на інших сайтах, що одразу дають депортацію.

    Подобається

   2. Є суперечлива інформація на цю тему.
    Але зараз під час карантину типової підтвердженої документально практики немає взагалі. Ми з вами займаємося гаданням

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s