PESEL можна отримувати не лише за місцем реєстрації

Posted by

PESEL – доволі проста штука. Він дуже подібний до  ідентифікаційного коду (ІПН  або ж індивідуального податкового номеру), який використовують в Україні. Але в Польщі PESEL застосовують значно частіше, практично на кожному кроці, не лише в сфері оподаткування. А тому будь-який мігрант, який планує пробути в Польщі відносно тривалий термін, дуже швидко стикається із необхідністю отримати цей чарівний номер, який сильно полегшує стосунки із бюрократією.

Втім, якби було так просто – то життя було б нудним. 😉
За попередні  роки процедуру отримання  PESELю спіткало стільки змін, що часто поради “бувалих”  виявляються неактуальними.
І це при тому, що кожна така зміна проходить під гаслом “спрощення” та “збільшення доступності”.

Всього лише 2 роки тому (як складно ж  у це повірити!) для отримання PESELю вимагалося назвати правову підставу – навіщо іноземцю той номер аж такий потрібний.
З 1-го січня минулого року PESEL стали автоматично присвоювати всім, хто реєструє місце проживання (мельдується).
З 1-го січня поточного року змінилася процедура подачі річної податкової звітності роботодавцями, й РІТ відтепер неможливо коректно обробити, якщо в ньому не вказаний PESEL працівника.  Задля налагодження цієї звітної системи, запровадили можливість отримувати PESEL не лише при мельдуванні, а й за місцем працевлаштування.

І ось – чергова зміна. Знову – позитивна 😉

З 1 липня поточного року PESEL можна отримати не лише при реєстрації місця проживання, й не лише за місцем роботи, а взагалі у довільній точці Польщі.
Вірніше, ґміна може бути довільною. А сам номер все так же видають в адміністрації міста/ ґміни.

Повідомлення про  це можна прочитати на сайті Міністерства внутрішніх справ та адміністрації (MSWiA).

Тож,  якщо вам раптово конче знадобився PESEL, а у вас його досі не було й ви знаходитеся не в місці свого проживання  – не зважайте. Ви маєте право звернутися в ужонд гміни, в якій знаходитеся, й отримати цей завітний номер за лічені хвилини.

Й наостанок. PESEL оформлюється всього лише один раз! Якщо вам колись його вже видавали – не потрібно подавати заяву на новий номер, потрібно лише, аби вас знайшли в реєстрі та нагадали вам цей номер, який у вас вже є.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

2 comments

  1. К сожалению, закон говорит только об упрощении предоставления номера Песель третьим лицам (в случае взыскания долга, например). Сам процесс присвоения номера Песель остался без изменений!

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s