Санкнижка. Майже за Шекспіром – купити чи не купити?

Posted by

Дня не проходить, щоб в якійсь із груп на Фейсбуці на прозвучало питання: «Як купити сан.книжку». В обговореннях, як правило, відразу виникає суперечка між «сам іди і зроби» і «не маю часу/можливості цим займатися».

Так, це незаконно, але поки є такі питання, є і будуть пропозиції.
Давайте трохи розберемося в ситуації.

Санітарна книжка або «książeczka sanepidowska» часто є обов’язковим документом для працевлаштування в Польщі, особливо в кафе, магазинах, на продовольчих складах, тобто в місцях, які пов’язані з громадським харчуванням, а також працівниками лікувальних і дитячих установ.
Коротко кажучи – це документ, що підтверджує відсутність всяких там бактеріальних паличок в організмі. Скажімо так, – один з засобів профілактики виникнення епідемії.

Отже, найгірші варіанти для тих, хто не хоче робити санітарну книжку сам.
1. Елементарний моральний аспект ніхто не применшував. Виробників фальшивих документів абсолютно не цікавить, чи є у замовника небезпечні хвороби, чи ні.
Адже, коли завтра в кафе чи там в «Жабці», вас обслужить працівник, який все “порішав”, але, виявляється хворим на дизентерію і вас заберуть до лікарні, то претензій до цієї людини не буде, правда?

2. Пункт два теж із серії «обліко-морале».

Коли ви зустрічаєте подібні  пропозиції, вам варто розуміти, що їх роблять шахраї:


Знаєте чому в рекламі вказаний український номер? Тому що коли “виконавець” знаходиться в Україні, то це просто обман.
А коли він в Польщі, то це виготовлення фіктивного документу.  Тому й ховаються за українським номером.

Якщо спробувати скористатися їхньою “послугою”, то можливими є 2 опції:
– ви сплачуєте гроші, і – все. Телефонний номер більше не працює. Або над вами ще й знущаються. Але емоційно реагувати не варто. Ви просто втратили гроші. Як кажуть “дякую, боже, що взяв грошима”. В цьому випадку вас “шляхетно” позбавили більших неприємностей;
– ви сплачуєте гроші і дійсно отримуєте санкнижку. Фальшиву. Інших за таких умов не буває. Якщо ви нею скористаєтеся і натрапите на перевірку – у вас будуть значно серйозніші неприємності на значно більші гроші.

І в тому, і в іншому випадку Ви автоматично стаєте співучасником злочину.

3. Пункт третій вже зовсім не смішний.
Купивши книжку і, не втративши робочі години при цьому (ого, скільки заощадив, не пропустивши роботу!), ви паралельно заробляєте, як мінімум, депортацію, а як максимум, – цілком реальний термін. Прецеденти вже є. Питання стоїть під серйозним контролем. Адже при найменшій підозрі правоохоронним органам досить «пробити» номер книжки, і за 5 хвилин буде відомо – справжня вона чи ні.
Ну ось воно того варто?

І що ж робити? Як отримати ту капосну санкнижку, якщо вона є обов’язковою вимогою на вашій роботі?

Відповідь до смішного проста: оформити санкнижку можна і потрібно самостійно, тобто отримати її звичайним шляхом, який, ось побачите, виявиться зовсім не страшним.

Отже, на Воєводської санітарно-эпидемилогичной станції потрібно здати аналізи.
У Вроцлаві санепідемстанція знаходиться за адресою ul. Składowa 1/3 , у Варшаві – ul. Żelazna 79; у Кракові – ul. Prądnicka 76).

Поїхати туди з ранку в понеділок, взяти на місці бланк для заповнення та ємність для аналізів. За тією ж адресою відвозити свій аналіз калу щоранку протягом трьох днів (з понеділка по четвер, з 8-00 до 11-00). Як правило, в п’ятницю вже можна забрати свою готову книжечку.

Вуаля, Санітарна книжечка готова, разом з копіями результатів!
Оплата за всю процедуру – 99 злотих.
Останній «штрих»: з цими дослідженнями Ви звернетеся в Przychodniu (поліклініку, «medycyna pracy»), куди Вас направлять з місця роботи, і там вам в книжечку поставлять позначки з печаткою.

Лайфак: до речі, відносити аналізи і забирати результати може інша людина з вашим паспортом.
Ось, власне, і все. Це правда зовсім не страшно і досить швидко.
Всім не хворіти і намагатися жити за законом!

Автор: Tatiana Kabalina

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s