Офіційні роз’яснення по питаннях видачі дозволів на тимчасове перебування

Posted by

Інтернет сповнений різномінітними інформаційними діамантами, які люблять ховатися від тих, кому вони так потрібні 😉

Навіть не поодинокий камінчик, а цілий скарб ми знайшли, де б ви думали? – на сторінці порталу Urzędu  do Spraw Cudzoziemców.

Називається ця дивовижна схованка Pouczenie dla cudzoziemca o zasadach postępowania, prawach i obowiązkach (Тобто – Роз’яснення для іноземця про принципи і порядок дій, а також про його права та обов’язки)

На сторінці розміщено зазначені вище роз’яснення на 5 мовах. Включно із українською!

Так, файл потрібно завантажити (саме тому зміст файла не знаходиться через звичайний пошук).
Так, роз’яснення дуже розлогі – аж цілих 100 сторінок. А в кого є час читати стільки інформації, ще й нудною бюрократичною мовою, коли потрібна відповідь на коротке, конкретне питання?

Але, все одне, радимо скачати собі цей файл. Або зберігти посилання.
Адже це – рекомендації з перших рук, тобто безпосередньо  тих, чия функція полягає у розгляді ваших запитів на дозвіл на перебування в Польші.
Від того, наскільки добре ви опрацюєте ці роз’яснення, значною мірою залежить й отримане вами рішення (decyzjі).

Вміст документу дуже коротко описаний в цьому абзаці:

Роз’яснення для іноземця про принципи і порядок дій, а також про його права та обов’язки, що стосуються продовження терміну дії виданої візи або терміну перебування на підставі цієї візи, видачі дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу, відповідно до статті 7 абз. 1 п. 1 Закону від 12 грудня 2013 р. про іноземців (єдиний текст Дзєннік устав (Урядовий вісник) від 2018 р. поз. 2094 з пізн.зм.).

Щоправда, власне про права й обов’язки в тексті й не особливо згадується.
Але різноманітні процедурні моменти пояснені  просто чудово!
Навіть ті, щодо яких в соцмережах точаться запеклі суперечки.

Аби ще трохи спростити вам задачу, ми виокремили всі найцінніші місця з цього документу в значно коротший текст.
Це ті моменти, які зазвичай породжують найбільшу кількість запитань. Або ж ті, в який роблять багато помилок.

Загальні питання заповнення звичайної заявки у найпоширенішому випадку – дозвіл на тимчасове перебуванння (карта тимчасового побиту)

При заповненні заявки на видачу дозволу, який легалізує перебування, пам’ятайте про те, щоб:
– заповнити її розбірливо польською мовою;
– заповнити усі необхідні поля заявки, відповідно до фактичного стану;
– заповнити заявку великими літерами, які повинні бути вписані у відповідні клітинки;
– якщо раніше Ви вказували інші персональні дані – повідомити про це в обґрунтуванні;
– вказати місце фактичного проживання, де буде отримуватися кореспонденція;
– в частині, що стосується покарань, вказати інформацію про видані стосовно Вас вироки, a у разі сумнівів щодо виданих вироків слід вказати, що розслідування триває (УВАГА: сплата штрафу не свідчить, про те що не було порушено карної справи і не було видано вироку в справі);
– в частині, що стосується триваючих кримінальних дій, або процедур у справах про порушення, вказати інформацію про усі триваючі дії (напр. у справі неприйнятих карних штрафів);
– до заявки долучити доказ про сплату гербового збору;
– до заявки долучити фотографії необхідного формату;
– під нею скласти власноручний підпис, а також вписати ім’я та прізвище, використовуючи латинський алфавіт;
– пред’явити чинний проїзний документ. У окремих обґрунтованих випадках, якщо відсутній чинний проїзний документ і відсутня можливість його отримання, можна надати інший документ, що посвідчує особу; УВАГА: складаючи заявку, в обґрунтуванні потрібно якнайдетальніше описати, чому відсутня можливість отримання проїзного документу і вказати дії, які були виконані для його отримання. Вас також можуть викликати для надання документів, що підтверджують виконання цих дій.
– долучити наявні документи, які підтверджують інформацію, що міститься в заявці, а також можуть посприяти у швидкому розгляді справи;
– у разі виникнення сумнівів – попросити про допомогу працівника воєводського управління або звернутися до неурядових організацій, які надають допомогу іноземцям. Інформацію про діяльність цих організацій можна знайти на інформаційних таблицях або у брошурах, які доступні у воєводському управлінні.

Заявки, заяви, а також документи, що стосуються питань легалізації перебування іноземців на території Республіки Польща, повинні бути:
– складені польською мовою;
оригіналами або офіційно підтвердженими копіями відповідності оригіналу
перекладені польською мовою присяжним перекладачем – у випадку документів, складених іноземною мовою, які є доказом в справі, напр. іноземні акти цивільного стану, договори та ін. Увага: обов’язок надання перекладу не стосується проїзного документу

Відповідно до положень діючого законодавства, вирішення справи:
– що вимагає роз’яснювальних дій, повинно відбутися не пізніше, аніж впродовж 1-го місяця,
– особливо складної – не пізніше, аніж впродовж 2-х місяців від дати початку процедури,
після оскарження – впродовж 1-го місяця від дати отримання оскарження.

Про кожний випадок відсутності рішення щодо справи у вищезгадані терміни, орган першої або другої інстанції зобов’язаний сповістити іншу сторону, повідомивши причини затримки, а також вказати новий термін вирішення справи та інформацію про право на внесення нагадування.

Усі листи (повідомлення, виклики, рішення, постанови та ін.) доставляються під розписку поштовим оператором, або співробітниками органу першої чи другої інстанції або інших уповноважених органів.

Листи також доставляються за допомогою засобів електронного зв’язку в розумінні ст.2 п.5 Закону від 18 липня 2002 р. «Про надання послуг в електронному вигляді», якщо сторона або інший учасник процедури виконує одну з наступних умов:
– подасть клопотання у вигляді електронного документу на вхідну електронну скриньку органу публічної адміністрації,
– звернеться до органу публічної адміністрації з клопотанням про такий спосіб доставки та вкаже адресу електронної пошти,
– надасть згоду на доставку листів щодо процедури за допомогою цих засобів та вкаже органові публічної адміністрації адресу електронної пошти.

…відсутність будь-якого з перелічених вище документів є формальним недоліком заявки, який у разі його не усунення на вимогу воєводи, що веде справу, призведе до того, що заявка буде залишена без розгляду: чинний проїзний документ, заповнений бланк заявки, 4 фотографії

Прим.: Увага! З останнього абзацу випливає, що інші документи не відносяться до цього переліку, й справа може бути залишена без розгляду тільки якщо у заявці немає саме цих складових. В інших випадках може бути хіба що відмова. Це є важливим уточненням з огляду на  ризики роботодавця.  Коли йдеться про відсутність анкети, варто це розуміти як й відсутність передбаченої  в анкеті інформації також.
Якщо ваша заява залишилася без розгляду з інших причин – це може бути хорошою підставою для апеляції.

Дозвіл на тимчасове перебування для возз’єднання з сім’єю іноземцеві, який перебуває за межами Республіки Польща (стаття 159 абз. 1 Закону про іноземців)

Заявку повинен підписати іноземець, що проживає в Польщі, а не член його сім’ї, якому має бути наданий дозвіл

Дозвіл  на тимчасове перебування для навчання

Вирішення справи повинні відбутися протягом 60 днів з моменту подання заявки з повністю укомплектованим пакетом документів. Якщо до заяви не додавалися усі необхідні документи, то вищезгаданий термін розгляду призупиняється до моменту їх подачі воєводі.

Оскільки останнім часом в негативній децизії не завжди зазначають  термін, в який потрібно виїхати з Польщі, то варто запам’ятати:

Іноземець зобов’язаний покинути територію Республіки Польща впродовж 30 днів від дати, коли рішення про відмову … стало остаточним, а у випадку видачі рішення органом вищого рівня, від дати вручення остаточного рішення іноземцеві.

Звертаємо особливу увагу! Кореспонденцію з ужонду можна отримувати електронною поштою!!!!! Просто про це варто вчасно заявити!
А ще краще – створити собі профіль на  ePUAP.

При видачі власне пластика варто також пам’ятати:

Пільга в оплаті за видачу або заміну карти перебування становить 50%, і надається іноземцям:
2) метою перебування яких є навчання в понадгімназійній школі або у ЗВО на території Республіки Польща;
3) неповнолітнім, які на момент подання заявки на видачу або заміну карти перебування або, у випадку видачі першої карти перебування, до дати подання заявки на видачу дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування резидента ЄС, не досягли 16-річного віку.

Крім написаного вище, у документі можна знайти ще багато цікавого. Дуже радимо послуговуватися ним при підготовці заявки. Тим більше, що умови по окремих видах дозволів займають в цьому тексті всього по кілька сторінок.

Дякуємо, Дина Галиева,  за знахідку цього дуже корисного документу!

Читайте також: Як уникнути поширених помилок у заявці на карту побиту  та Права іноземців в адміністративних справах в Польщі

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s