Як обрати напрямок навчання в поліцеальній школі

Posted by

Ми так швидко звикаємо до нового…
Ще вчора тебе питають “Поліцеальна школа? Це що?”, а вже сьогодні ти на кожному кроці зустрічаєш – “Малуватий вибір! Порадьте, де є (безкоштовний) набір на цікаві спеціальності?”

Цікаві – це які?
Дайте, вгадаю, що вважається цікавим.

Перукар? Флорист? Косметичка?

Причин, чому шукають саме таке навчання, є навіть декілька.

Перша. Ці професії знають ще з дому. Чому вчитися – зрозуміло.
А що таке технік BHP? Opiekunka środowiskowa? Zarządzanie Zasobami Ludzkimi?
Невідоме – відлякує.

Друга. Професію не просто знають з дому. Їй навіть навчалися. Індивідуально або ж не курсах, після яких дають несерйозний папірець.
Отже,  можна вбити одразу двох зайців – практично не докладати зусиль на навчання, все одне ж усе знаю, й отримати вже не папірець, а солідний документ про освіту. А от вчити нудне та складне – право, діловодство… – геть не хочеться.

Третя. Вдома, аби навчитися цій професії, потрібно докласти  значних зусиль. Складно  поступити. Навчання дорого коштує…
А тут – беруть всіх, без іспитів.
Вдома ця сфера вважається престижною. Здається, що й в Польщі така професія неодмінно дасть приємну роботу із хорошими заробітками.

Чому таке ставлення до навчання в поліцеальній школі є помилковим?

Так, можна зрозуміти, що важко одночасно вчитися та працювати. Здебільшого – багато й важко працювати.
Так, хостел – це не дуже сприятливе місце для навчання вдома.
Так, при базовому знанні мови боязко просто не розуміти викладачів.
Це все вірно. Це все має місце, але…

Скільки грошей ви заплатили посередникам, щоб допомогли вам подати на карту побиту? Чи наважилися написати скаргу, коли у вас були претензії до роботи ужонду або ж до постачальників послуг? Ви зверталися до суду, коли дууууже довго чекали на карту?

Ви уважно читали ваш договір оренди помешкання? Пропонували в ньому щось змінити? Вам вдалося без проблем забрати повну суму кауції?

Чи певні ви, що ваш роботодавець забезпечує вам безпечні умови праці? Що на вашій роботі ретельно дотримуються техніки безпеки?
Що на вас нараховують всі обов’язкові платежі? Чи знаєте ви, які виплати отримаєте, у разі чого?
Чи питали колись  як примусити роботодавця виплатити останню зарплатню?

Спробуйте порахувати ваші витрати або недоотримані вигоди від того, що ви зовсім не знаєте польське законодавство. Від того, що ви погано розумієте, як функціонує місцева бюрократія. Й від того, що ви банально не знаєте про свої права.

Скільки вийшло загалом? Чи вартує воно додаткових зусиль на навчання не “цікавенькому”, а дійсно важливому та корисному?

Чому  поліцеальні школи, які спеціально адаптовані для навчання іноземців, не пропонують освіту за тими професіями, які здаються вам доволі легкими, приємними й добре оплачуваними одночасно?
Можливо, тому, що із такою роботою непогано пораються місцеві?
Тобто, ви або приїжджаєте вже конкурентоспроможними, або ж поліцеальна школа кардинально ваші шанси не покращить. А загальні знання вам точно знадобляться!

Звісно, польський ринок освітніх послуг, пропонує навчання на будь-який смак.
Цікаве та приємне.
Але що ви будете робити із цією простою в опануванні професією? Долучитеся до натовпів тих, ким  вже переповнений ринок праці в Україні і хто зараз масово пропонує свої послуги в Польщі за дешево, із виїздом до клієнта?

Отже, якщо ви таки вирішили навчатися в поліцеальній школі, спробуйте дізнатися – чи бачить адміністрація школи в вас живу людину, чи ви для неї всього лише засіб для отримання бюджетного фінансування…

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s