Правила оподаткування в Польщі можуть суттєво змінітися вже зовсім скоро

Posted by

Якщо раптом життя в Польщі  видається вам надто спокійним, якщо зміни в законах про іноземців та про промоцію затруднення, в вимогах до рецептів та лікарняних, у декларуванні доходів тощо видаються не достатньо драйвовими – то ця новина точно має викликати у вас захоплення!

Нудьгували? Є чудовий запобіжник від вашої нудьги 😉

Очікується, що з 1 січня 2021 року в Польщі вступить в дію новий податковий кодекс (Ordynacją podatkową).
Попереду ще 16 місяців, новина поки не особливо актуальна?

Можливо. А якщо сказати, що новий документ має 1554 сторінки?
Як раз 100 сторінок читання на місяць виходить. Всього лише 3 сторінки  на день.

Весною, коли уряд завершив розробку законопроекту, польські ЗМІ в оцінці нового законопроекту були підозріло одностайні: прозорість та впевненість, право на медіацію, відповідність податкового права цифровій економіці, лагідне спонукання платника податків більше відкриватися фіскальним органам…

В липню законопроект пройшов перше читання в Сеймі і настрої в ЗМІ дещо змінилися:  тепер він визнається за податковий Армагедон.

Віцеміністр фінансів Filip Świtała каже прямо: “Хочемо зробити документ, який буде прозоріший та простіший у використанні”.
Важко не погодитися. Що може бути простішим за використання, ніж закон на півтори тисячі сторінок?
В законі про іноземців наразі їх 350. Скільки людей, яких безпосередньо стосується цей закон, в них більш-менш в них орієнтуються?

Наразі, за планами уряду, зміни у законодавстві мають відбутися у два етапи: з 1 січня 2020 року має увійти в силу Ustawa o Rzeczniku Praw Podatnika, якою створюється нова інституція – щось на кшталт податкового омбудсмана. А з 1 січня 2021 року – й нова Ordynacja podatkowa (Податковий кодекс).

Бізнесінсайдер стверджує доволі безапеляційно:

Za dwa lata – 1 stycznia 2021 roku – wejdą w życie przyjęte przez sejm przepisy nowej ordynacji podatkowej.

Але це ще не точно 😉

Доволі коротка історія нашого сайту знає вже щонайменше 2 випадки, коли нормативний акт, який розроблявся роками і який ось-ось мав набути чинності, раптово зникав з небосхилу.

Навіть не так. Обидва випадки трапилися минулого року.

Спочатку в уряді урочисто поховали новий Кодекс праці і залишили в спокої нині діючий, який за віком значно старший за Податковий кодекс.

Вдруге така сама неприємність трапилася із проектом закону “Ustawa o rynku pracy“.

Щоправда, в цих двох випадках документ так й не вийшов з урядових коридорів.

У випадку ж Ordynacji podatkowej  ситуація суттєво відрізняється. Законопроект повністю завершений урядом, переданий в Сейм, там вже відбулися перші слухання, і він не був повернутий на доопрацювання, й схоже, проходить формальні процедури до другого читання. Тож, якщо не трапиться форс-мажору, є багато шансів, що Сейм встигне прийняти ці два закони до виборів.

Якщо у вас немає бізнесу в Польщі й ви сподіваєтеся, що всі ці тектонічні зміні обійдуть вас стороною – то дарма. Цілком ймовірно, що у роботодавців з’явиться багато своїх нових проблем й займатися ще документами іноземців у них може не вистачити ресурсу.

В будь-якому разі – якщо ж ви звикли цікавитися змінами в законодавстві, то запам’ятайте це кодове слово – druk nr 3517. Припускаємо, що воно ще неодноразово спливе у новинах до кінця поточного року.

А якщо вам несилу читати півтори тисячі сторінок, але тема цікавить, то можна поки що почитати короткий огляд змін, що очікуються, у викладі Бізнесінсайдера.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s