Свій бізнес і Карта побуту

Posted by

Багато людей, які вирішили переїхати в Польщу, мріють мати свій власний бізнес і це цілком нормально і похвально. Практично будь-який іноземець може відкрити тут фірму. Більшості людей доступні підприємницькі співтовариства такі, як spółka z o. o., spółka akcyjna і т. д.

Меншою мірою – jednoosobowa działalność gospodarcza, але зараз мова піде не про неї.

Люди, які вже відкрили «спулку», часто стикаються з величезною проблемою у вигляді легалізації, бо відтепер вона стане єдиною підставою для отримання карти побуту.

Якщо чесно, до тих пір, поки я не вникала в цю тему трохи глибше, часто дивувалася, чому деякі люди, які уже якийсь час прожили в Польщі, відкрили бізнес, потім продають свої компанії або частини до них? Як сказав мій знайомий: «Відкрити ТОВ легко, а от позбутися потім від нього – набагато важче».

У статті ми вирішили озвучити труднощі, які очікують бізнесменів при легалізації та чекаємо в коментарях ділових життєвих порад щодо подолання їх.

Отже, чому ж багато хто говорить, що малий бізнес для іноземця – це дуже невигідна і незручна ідея?

Абсолютно точний факт, що прізвище власника /«презеса» Sp.zo.o є в системі KRS. Що це таке і як покроково перевірити це, ми писали в статті трохи раніше.

Це означає, що подаватися на карту людина може тільки, як бізнесмен. Тобто, якщо Ви є членів правління «спулки,» то можете подавати на карту тільки з госп. діяльності! (*USTAWА z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, Rozdział 2, Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę)

У чому ж проблема? Чому це так важко?

Розглянемо основні умови позитивного рішення на дозвіл ВНП на підставі бізнесу:

 • протягом року, що передує (!) подачі «внеска» на картку побуту, людина має показати дохід від фірми в розмірі не нижче 12-кратної середньомісячної заробітної плати в своєму воєводстві.

АБО

 • у фірмі повинні бути офіційно працевлаштовані 2 поляка або 2 іноземці, про яких йде мова в art. 87 ust. 1 pkt 1-9 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. “O promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy“, а саме: люди з картою поляка, сталим побитом, члени сім’ї, які отримали КП “по возз’єднанню”, студенти вузу, резиденти ЄС і т.п.

УВАГА! На фото нижче показані суми, необхідні для свого Воєводства. Враховуйте, що це річний прибуток БРУТТО від бізнесу. Пам’ятаємо, що ця сума повинна бути чиста, після сплати всіх податків!

Якщо Ви готові показати такий дохід від ведення підприємницької діяльності за фінансовий рік або маєте договору з працевлаштованими людьми (уточнюю ще раз: мінімум 2 громадянина Польщі, які працевлаштовані у вас), то прийміть наші щирі вітання!
Якщо ж всього цього немає, то, як це не сумно і прикро, але в карті побуту Вам відмовлять.

Отже, який же вихід, як отримати цю чортову довгоочікувану карту? Досвідчені бізнесмени кажуть, що варіант є і не один. Ну що ж, подивимося…
Варіант 1 (оптимістичний): працювати, працювати і ще раз працювати, щоб прибуток відповідала необхідного мінімуму або її вистачало на з/плати для поляків.

Представлений професійний бізнес-план буде додатковим плюсом.
Варіант 2 (сумний): Закрити/продати свою «спулку» і подаватися від роботодавця.
Варіант 3 (сміливий):
1) переоформляє фірму на надійного людини з України (на того, хто не планує жити в Польщі!), який зробить Ваше ім’я довіреність для ведення підприємницької діяльності в Польщі від їх особи.
2) оформляєте себе в цій же фірмі звичайним співробітником.
3) продовжуєте її спокійно розвивати і подаватися на КП, як звичайний працівник.

УВАГА! При подачі на карту представлений професійний бізнес-план буде додатковим плюсом.

Ще одно з часто повторюваних питань у Фейсбуці :

 • «Маючи Sp.zo.o, можна працювати в іншій фірмі?»
  Відповідь: Так, працювати за «ощвядченью» або «зезволенью» можна на будь-яку фірму. А ось карту, знову таки, можна отримати лише по бізнесу.

 

Висновок: стати засновником спулкі (spółki) з метою отримати отримати ВНЖ в Польщі – марна трата часу. Ви повинні показати свою цінність для Польщі.

Ще раз всім удачі і чекаємо коментарі. Не судіть строго, я не бізнесмен, а тільки вчуся. 🙂

Автор: Tatiana Kabalina

Цікаву пропозицію написали нам в коментнарях  в Телеграмі:

Також варто додати, ще крім мінімально приходу і двох поляків, є третій пункт про іновації і користь для «gospodarki narodołej”.
Цікаво чи хтось пробував цю опцію?

Що думаєте з цього приводу?

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

One comment

 1. Маємо такий коментар в телеграмі:
  Також варто додати, ще крім мінімально приходу і двох поляків, є третій пункт про іновації і користь для «gospodarki narodołej”. Цікаво чи хтось пробував цю опцію.

  Запрошуємо до обговорення!

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s