Заборона на виїзд-в’їзд або «Чому я»?

Posted by

Все більше і більше українців виїжджають з країни. Хто подорожувати, хто трохи підзаробити, а хто і на ПМЖ. Однак, все більше і більше наших співвітчизників останнім часом загортають на кордоні, особливо часто при поїздці до Польщі. Кількість відмов у в’їзд в сусідню країну зростає в геометричній прогресії.

Виходить, як у радянській комедії: «Ходиш-ходиш в школу, а потім — бац! — друга зміна», але тільки в результаті виходить зовсім не смішно. Це можна порівняти з крижаним душем, коли всі думки вже «там, за горизонтом», а тобі – бац! – відмова. І ти стоїш і думаєш: «Чому так? Чому я?».

Що може стати причиною відмови в дозволі на виїзд з України і в’їзд в Європу? Спробуємо детальніше розібратися на прикладі в’їзду в Польщу.

Виїзд з України

Згідно ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», покинути межі країни не можуть такі особи:

• Які володіють секретною інформацією на рівні державної таємниці, до закінчення строку, прописаного в статті 12 того ж закону.

• Як кажуть в народі – «злісні аліментники», тобто особи, які ухиляються від виплати аліментів більше, ніж за 6 місяців. Не виключено, що це і є «Бац!», бо як їхала собі людина і знати не знала, що колишня дружина (буває, і чоловік) давно подала на нього документи в суд. А він просто «игнорил» повістки, або змінив адресу, або… втім, це зовсім неважливо, тому що Вас вже внесли в списки тих, хто ухиляється від передбачених Законом виплат. Як на мене, причина дуже обгрунтована і справедлива, бо твої діти – це твої діти і за свої вчинки, будь ласка, відповідай.

• Мають запобіжний захід у порядку, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, — до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень.

• Засуджені за вчинення кримінального злочину, які мають судимість — до відбуття покарання або звільнення від покарання.

• Перебувають під адміністративним наглядом Національної поліції — до припинення нагляду.

• «Дезинформатори», тобто українці, які повідомили свідомо неправдиві відомості – до з’ясування причин цієї дії.

Теорія – є теорія, а на практиці можуть не випустити з країни ще з таких причин, як:

  • Борг за банківськими кредитами. Може статися так, що після ігнорування Вами кількох повідомлень з проханням про погашення, кредитори вже звернулися до суду.
  • Неоплачений штраф за порушння ПДД. Було і таке.
  • Несплата комунальних послуг. Не хвилюйтеся, якщо Ви забули заплатити за квартиру, за січень, ніхто вас не зупинить. Але не варто жартувати з боргами по комуналці, що перевищують 50 тисяч грн. Справа вже в суді, навіть якщо Ви не знаєте про це.

Увага! При оформленні заборони закордонний паспорт громадянина передається в паспортний стіл, де його зберігають до тих пір, поки не закінчиться зазначений період.

В’їзд у Польщу

Основними причинами відмов у в’їзді, як і раніше, є брак документів для підтвердження мети та умов перебування, або брак необхідних коштів на прожиття.

Часто буває і так, що маючи на руках біометричний паспорт, на питання «Мета візиту?» наш співвітчизник гордо відповідає: «Подорож», при цьому невміло ховаючи за спиною величезну картату сумку з каструлями і сковорідками. Природно, така поведінка не може не викликати підозру у прикордонників і питання про мету візиту в Євросоюз «ставляться ребром».

Може бути заборонений в’їзд, якщо перебування іноземця на території Польщі може представляти загрозу для обороноздатності держави або її безпеки та захисту, а також збереження громадського порядку.

Увага для панікерів! Заборона на в’їзд у Польщу – не значить «депортація». Грубо кажучи: «Не можна вигнати звідти, куди ще не приїхав».

Способи вирішення проблеми

Оскаржити заборону на виїзд з України можна протягом 5 днів після того, як Ви отримали рішення суду про накладення даного заборони.

Якщо ви зумієте довести, що не ухиляєтеся від виплат по кредитах, а просто не отримували повідомлень від банку або у вас немає можливості погасити кредит, заборона буде знята.

Якщо причина відмови у виїзді – штрафи, аліменти або комунальні послуги, то у вас є тільки один варіант – швиденько оплатити їх. Після погашення боргу питання про виїзд буде переглянутий.

Однак слід враховувати, що швидка оплата не означає негайне отримання дозволу на виїзд. Тепер суду точно також знадобиться час на розгляд питання і зняття заборони. Але ж спокійне майбутнє – безцінне, правда?

Підсумок: готуйтеся до поїздки за кордон заздалегідь, продумано і виважено. Документи ретельно перевірте.

Не поскупіться на страховку.

Не купуйте «запрошення на роботу».

Якщо дійсно їдете в гості, подбайте про наявність елементарних даних про запрошуючій стороні і т. д.
А ще краще – запрошення.

Борги, принаймні державним/комерційним установам, потрібно віддавати.

Пам’ятайте про це, і ніяких проблем з виїздом-виїздом не виникне.

А якщо все ж таки заборону отримали – то розібратися за що саме,  допоможе наша стаття Що означає літера на штампі при забороні в’їзду

Автор: Tatiana Kabalina

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s