Коли та про що роботодавець зобов’язаний повідомляти воєвуду

Posted by

Ми з вами давно вже знаємо, що роботодавець має повідомляти інспекцію праці, яка видала oswiadczenie, коли працівник приступив до роботи або ж, навпаки, не приїхав.

Ми також знаємо, що працівник із картою побиту має поквапитися, аби вчасно повідомити воєвуду про втрату роботи.

А  от zezwolenie зазвичай вважається такою собі вольницею. Маєш zezwolenie – отримай річну візу та почувайся майже як вдома – можна змінити роботу й півроку мати можливість працювати по oswiadczeniu або сезонному дозволу, можеш вільно перетинати кордон…

Але, готуючи статтю За що можуть покарати роботодавця, ми вчергове погортали, здавалося б, давно вже вивчений на пам’ять закон О promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy, й – сюрприз! Виявилося, що zezwolenie – не така вольниця, як це здавалося.

Тож, ділимося знахідкою. Це варто взяти до уваги.
Особливо тим, хто питає “як дізнатися, чи анулював роботодавець запрошення, чи можна спокійно перетинати кордон із ним після звільнення?”

Усі обов’язки роботодавця із повідомлення воєвудської адміністрації описані в ст. 88i закону О promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy

Art.88i.
Podmiot powierzający cudzoziemcowi wykonywanie pracy w terminie 7 dni pisemnie powiadamia wojewodę, który wydał zezwolenie na pracę, o następujących okolicznościach:

  1. cudzoziemiec rozpoczął pracę oinnym charakterze lub na innym stanowisku niż określone wzezwoleniu na pracę, na warunkach, o których mowa w art. 88f ust. 1b;
  2. nastąpiła zmiana siedziby lub miejsca zamieszkania, nazwy lub formy prawnej podmiotu powierzającego cudzoziemcowi wykonywanie pracy lub przejęcie zakładu pracy lub jego części przez innego pracodawcę;
  3.  nastąpiło przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę;
  4.  zmieniła się osoba reprezentująca pracodawcę,  o której mowa w art. 88c ust. 6 pkt 3;
  5. cudzoziemiec nie podjął pracy w okresie 3 miesięcy od początkowej daty ważności zezwolenia na pracę;
  6. cudzoziemiec przerwał pracę na okres przekraczający 3 miesiące;
  7. cudzoziemiec zakończył pracę wcześniej niż 3 miesiące przed upływem okresu ważności zezwolenia na pracę

Що це означає?

Суб’єкт, який доручає іноземцю роботу (тобто – роботодавець), протягом 7 днів  письмово повідомляє воєводу, який видав дозвіл на роботу, про наступні обставини:

1) іноземець розпочав роботу іншого характеру або на посаді, відмінній від зазначеній у дозволі на роботу, за умов, зазначених у ст. 88f п. 1b;
2) відбулася зміна місця розташування або місця проживання, найменування чи юридичної форми суб’єкта, що доручає роботу іноземцю або перехід закладу праці / його частини до  іншого роботодавця;
4) змінилася особа, яка уповноважена представляти  роботодавця відповідно до ст.  88c §6 п. 3;
5) іноземець не розпочав роботу впродовж трьох місяців з початкової дати дії дозволу на роботу (zezwolenia na pracę);
6) іноземець припинив роботу на термін, що перевищує 3 місяці;
7) іноземець закінчив свою роботу раніше, ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії дозволу на роботу

Про що йдеться у тих статтях, які згадані у тексті?

Ст. 88f п. 1b

1b. Podmiot powierzający cudzoziemcowi wykonywanie pracy może powierzyć mu na okresy łącznie nieprzekraczające 30 dni w roku kalendarzowym wykonywanie pracy o innym charakterze lub na innym stanowisku niż określone w zezwoleniu na pracę, jeżeli zostały spełnione pozostałe warunki określone w zezwoleniu na pracę oraz wymagania, októrych mowa wart. 88d. W takim przypadku uzyskanie zezwolenia na pracę określającego nowe okoliczności nie jest wymagane.

Тобто, роботодавець може доручати іноземцю іншу роботу, ніж вказана в zezwoleniu, але не більше 30 днів на рік й на тих самих умовах (кількість робочих годин, оплата тощо).

Отже, маємо доволі чітку відповідь на популярні питання:
– “чи могу я подати на візу, якщо zezwoleniе було видане 5 місяців тому?” (ні, не можете, консул таку заяву не прийме)
–  “звільнився з роботи, зараз в Україні вже півроку, як мені дізнатися, чи анулював роботодавець дозвіл” (може й не анулював, але користуватися ним не можна)
– “звільнився з роботи, але візи ще 4 місяці, чи можу я працювати по освядченю?” (так, повідомлення воєвуди право працювати по короткостроковому дозволу не відміняє).

Якщо ж працівник не допрацював 89 днів ;), то роботодавець не має жодних зобов’язань когось про це сповіщати

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення в WordPress або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Надходження від реклами  дозволяють нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

 

 

 

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s