Поліцеальна школа в питаннях і відповідях

Posted by

Закінчивши поліцеальну школу “Швейцарський Освітній Центр сама і, з недавнього часу, будучи співробітником секретаріату, я вирішила написати коротку статтю в форматі відповідей на найбільш поширені питання.

Ця стаття претендує бути суттєво відмінною завдяки тому, що я на власному досвіді знаю, якими питаннями задаються учні-початківці й також щоденно чую потік питань, з якими приходять до секретаріату.  Перелік запитань та відповідей на них буде постійно доповнюватися та уточнюватися.Про всякий випадок уточню: поліцеальна  школа – це приблизний аналог наших «технікумів» або «коледжів», тобто щось проміжне між середньою і вищою освітою. Школи не вимагають вступних іспитів!


Отже, найпоширеніші питання та відповіді на них.

Питання: Адрес, номер телефона секретаріату і графік роботи “SEC
Відповідь.:
«Szwajcarskie Centrum Edukacji we Wrocławiu»: Plac Solny 16 lok 209/8.
Секретаріат +48 721 007 203 (з 9.00 до 16.00. Понеділок – неприйомний день)

Ласкаво просимо!

Питання: Які основні напрямки у вашій школі?
Відповідь: Поки існують два напрямки: “Медичний опікун” і ” Технік адміністрації(проходите по посиланню, читайте детальніше).

Питання: Які документи потрібні для вступу в школу?
Відповідь: Паспорт, 2 фотографії, підтвердження легальності перебування (віза, карта побиту, печатка про подачу документів на побит, бланк з пошти польської), атестат про повну середню освіту + виписка оцінок (атестат та виписка – із присяжним перекладом).
Увага! Оригінали залишаються в особистих справах школи (тільки до кінця навчання)! Можна замінити їх копіями, завіреними у нотаріуса.

Питання: У мене немає атестата, але є диплом з технікуму/університету. Адже це ж логічно, що середня освіта теж є?
Відповідь: Так, для нас логічно, але польські правила є правила. Для вступу обов’язково (!) потрібно підтвердження про середню освіту.
Але не панікуйте, якщо не може знайти атестат або його просто немає, а є тільки диплом з технікуму і т. д.  в закладі, на базі якого ви отримали середню освіту, можна попросити коротку довідку, де написано, що «такий-то такий-то» отримав на базі нашого навчального закладу середню освіту. І все. Чим менше слів, тим дешевше переклад в Польщі.

Питання: чи є обмеження у віці?
Відповідь: З 18 років і далі – без обмеження. Головне – отримати дозвіл з поліклініки, де будете проходити обов’язковий медичний огляд.

Питання: Скільки коштує навчання і є додаткові платежі протягом навчального року?
Відповідь: Навчання абсолютно безкоштовне. Єдина оплата – це реєстраційний внесек, так зване «wpisowe». Це – 50 злотих для всіх, хто має право легально знаходитися більше шести місяців з моменту подачі заяви та 250 злотих для тих, у кого термін легального перебування закінчується раніше шести місяців.
Можлива відстрочка платежу і розстрочка платежу за домовленістю.

Питання: чи можу я навчатися по «безвізу»?
Відповідь: Ні

Питання: чи відкривають на підставі навчання візу/картку побуту?
Відповідь: скажімо так, пакет документів, необхідних для цього, ми надаємо, але гарантій не даємо. Це залежить від інспектора/консула, від інших документів, наявних у вас і т. д.

Питання:  чи замінює Свідоцтво про закінчення школи мовний сертифікат?
Відповідь: Позитивні результати вже є, негативного – жодного. Детальніше можна почитати на сайті

Питання: чи правда, що Свідоцтво про закінчення школи дозволить працювати без спеціальних дозволів? Тільки за отриманою спеціальністю або на будь-якій посаді?
Відповідь: Абсолютно вірно!  Причому на будь-якій роботі, яку забажаєте.

Питання: Які іспити? Що буде, якщо не здам державний?
Відповідь: Якщо ви здаєте “внутрішні” іспити, ви отримуєте на руки свідоцтво. Саме воно звільняє від дозволів на роботу і дає інші “плюшки”. Про це вже писали неодноразово.
Після державного “панствового” отримуєте диплом, який підтверджує Вашу професію. Якщо не здаєте – то просто його не одержуєте. От і все.

Питання: Графік зайняти в школі?
Відповідь: Два рази на місяць по суботах і неділях

Документи для зарахування в школу:

 1. Заява (заповнюєте в секретаріаті або роздруковуєте онлайн);
 2. Нотаріальна копія атестату про повну загальну середню освіту та виписки оцінок (пріорітетний варіант) або оригінал цих документів;
 3. Переклад присяжного перекладача атестату та виписки оцінок;
 4. Медична довідка (скерування на безкоштовне обстеження видає школа);
 5. Фотографії 2 шт .;
 6. Реєстраційний внесок (wpisowe) на осінній семестр 2019 року: 50 злотих для всіх, хто легально має право знаходиться більше шести місяців з моменту подачі заяви та 250 злотих для тих, у кого термін легального перебування закінчується раніше шести місяців. Можлива відстрочка платежу і розстрочка платежу за домовленістю.

 Тепер трохи “пробіжимося” по життєвих проблемах:

 1. “Чи потрібно знати польську мову перед початком навчання”?
  Звичайно, в ідеалі, хоч трохи розуміти і говорити потрібно. Адже викладачі будуть розмовляти тільки на ній. Але не паникуйте заздалегідь, у нас в групі були люди, які тільки приїхали в Польщу і відмінно впоралися!
 2. Заняття, в основному, проходять в приміщеннях, де поблизу немає магазинчиків і кафе, а кава-автомат іноді буває неробочим.
  Рада бувалих: з собою беріть перекус, водичку, термос з кавою / чаєм.
 3. Чи задають”домашку”?
  Перш за все ви повинні усвідомити, що знання потрібні вам і тільки вам! Тому кожен вирішує для себе, як і скільки займатися. Скажімо так, до дошки не викликають, зошити не перевіряють.
  Періодично потрібно писати контрольні роботи. Зазвичай – ближче до сесії.
 4. “Іспити! Як же я здам, ще й на польському”?
  Спокійно, як люблять говорити поляки. 🙂 Якщо ви хоч трохи вникали в процес навчання, не є злісним прогульником, то здасте обов’язково! Спеціально “валити” вас ніхто не буде.
  Викладачі та керівництво у нас – дуже лояльні і розуміючі люди. Тому не переживайте і пам’ятайте, що все буде добре!
 5. Практику потрібно проходити ОБОВ’ЯЗКОВО! Детальніше про це написано на сайті.

Якщо пропущено важливе питання, прошу писати в коментарях, обов’язково опублікуємо разом з відповіддю.

З повагою, автор – Тетяна Кабалина

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

4 comments

 1. Доброго дня. Маю таке питання – чи випускник Rocznej szkoly policealnej niepublicznej bez prawnienia szkoly publicznej може працювати в Польщі без дозволу на працю? Дякую

  Подобається

 2. Доброго дня! Чи проводиться ще набір учнів? До якої дати? На який факультет? Заняття 2 рази на місяць, субота і неділя, але які години? Дуже дякую, якщо отримаю відповідь.

  Подобається

  1. Перепрошуємо за неоперативність. Стався збій, коментарі 2 дні не відображувалися (((

   Набір учнів наразі здійснюється в Ополе, на спеціальність Технік адміністріції.
   У Вроцлаві набір завершений.
   Приблизний розклад занять можна подивитися тут https://bit.ly/2nIkHXh

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s