Коли знову почуємо про нову міграційну політику?

Posted by

Цієї історії не мало б бути на нашому сайті –  детективи не наш профіль 😉
Проте, міграційна політика, навпаки, – цілком наша тема. Якщо й не профільна, то точно одна з провідних.
Тому не зберігти хронологію подій хоча б й для подальшого аналізу, прогнозів та рекомендацій, було б для нас невиправдано легковажним вчинком.

Тож, запрошуємо до пригод! 😉

26 червня Міністерство внутрішніх справ та адміністрації мало б проводити  офіційну презентацію доповіді “POLITYKA MIGRACYJNA POLSKI“.

Але приблизно за 2 тижні до урочистої презентації повністю готового документу, хоч й з позначкою “Проект”, тут нема куда правди діти, він потрапив до редакції Польської  Агенції Преси (Polska Agencja Prasowa), єдиної в Польщі державної інформагенції (тобто, органу, завданням якого є інформування про діяльність різного роду державних інституцій).
Й Polska Agencja Prasowa (PAP), як й годиться інформаційній агенції демократичної країни, одразу ж цей документ оприлюднила.

10czerwca
Титульна сторінка документу

Детектив починається саме тут.
Наразі точну дату публікації документу визначити вже дуже важко: файл вилучений з  сайту PAP, хоча на момент подій посилання на нього було активне, публікація під назвою

PAP

й зараз доступна, а дата цієї публікації – 26 червня.
Хоча можна натрапити на численні статті на інших сайтах, які оприлюднені раніше й які посилаються саме на PAP, як на першоджерело.

Втім, факт зникнення документу зі шпальт державної агенції є сам по собі симптоматичним, але далеко не ключовим у цій захопливій історії.

Простий пошук в гуглі по словам “nowa polityka migracyjna polski”  дасть нам великий перелік статей на різних ресурсах, які оцінюють цю нову політику як дискрімінаційну, шовіністичну, як катастрофу тощо:

Klaus: Nowa „Polityka migracyjna Polski” to dokument ksenofobiczny i niebezpieczny

Polityka migracyjna PiS budowana na dyskryminacji: byle nie muzułmanie. Wykaz krajów niebezpiecznych

Polityka migracyjna PiS to przepis na katastrofę

Огляд різних оцінок проекту міграційної політики можна прочитати в нашій серпневій статті.

Зрештою, запланованої презентації (під яку були підготовлені всі ці статті?) 26-го червня не відбулося. Як не відбулося її й до сьогодні.
Яка подальша доля скандального проекту невідомо – він відправлений на доопрацювання? Похований назавжди в такому вигляді й повстане геть новий? Чи може взагалі питання розробки міграційної політики наразі прибране з порядку денного уряду Польщі? Як надовго?
На жодне з цих питань так з кінця червня жодної офіційної відповіді й не прозвучало.

Якщо ви тут вже подумали, що мовчанку урядовців спричинили звинувачення у дискримінації та ксенофобії, це лише означає, що ви керуєтеся логікою.
А в цій чудернацькій історії логіки немає. Саме про це й мова.

Насправді, журналісти  знайшли у документі загрози не лише для мігрантів.
Справжній вибух спричинила ця фраза з 12-ї сторінки:

Zwiększeniu demograficznego efektu prowadzonej polityki rodzinnej może służyć dostosowanie do tego celu systemu podatkowego, uwzględniające zarówno zwiększone wsparcie dla rodzin, jak też stosunkowo większe obciążenie w przypadku osób bezdzietnych

Тобто, передбачається, що для забезпечення підтримки родин, урядом може бути “підкоригована” податкова система шляхом більшого податкового навантаження на бездітних.

Зараз вже важко оцінити силу обурення, яке викликав саме цей винахід розробників міграційної політики, але стаття Leszeka Kostrzewskiego  Nadciąga demograficzne tsunami. Pomysł PiS: opodatkować bezdzietnych в “Gazecie Wyborczej” свій слід в історії точно залишила.

Саме їй присвячений окремий Komunikat MSWiA:

…minister Elżbieta Witek podjęła decyzję, że nie są i nie będą prowadzone żadne prace nad opodatkowaniem osób bezdzietnych.

Pan Redaktor Leszek Kostrzewski przygotowując artykuł do dzisiejszego (12.07.2019) wydania „Gazety Wyborczej” nie zwrócił się do MSWiA z żadnymi pytaniami. Projekt dokumentu, na który powołuje się Pan Redaktor, został przygotowany przez wewnętrzny zespół roboczy. Nie uzyskał on jednak akceptacji kierownictwa resortu. Kwestia opodatkowania osób bezdzietnych nie znajduje się też w programie Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze raz podkreślamy, że nie są i nie będą prowadzone żadne prace nad opodatkowaniem osób bezdzietnych.

Тут варто сказати, що це був всього лише 3-й за ліком Komunikat за майже 4-річний термін існування Міністерства.
Й мабуть, перший в такому істеричному тоні.
Адже, справді, чого б ц так нервуватися й так емоційно спростовувати всього лише припущення журналіста опозиційної преси, зроблене на підставі проекту документу?
Те, що документ “POLITYKA MIGRACYJNA POLSKI”  є проектом зазначено на його обкладинці. Але, погодьтеся, текст у форматі PDF, оформлений  із виносками та іншими плюшками, який був оприлюднений державною агенцією дуже важко прийняти за чернетку робочого документу внутрішнього характеру.

Пікантності цим подіям додають 2 дати:  міністр Elżbieta Witek  була призначена на свою посаду лише 4 червня, а вже 9 серпня (менше, ніж за місяць після скандальної перепалки) були призначена на посаду Маршалка Сейму.
Преса тоді писала, що зміна міністра пов’язана саме із витоком проекту міграційної політики.
Цікавий вид догани, правда ж?

Кілька днями раніше (1 серпня) сталася ще одна цікава рокіровка серед посадовців, які реалізують міграційну політику – Новий керівник адміністрації у справах іноземців. Як ще позначиться на видачі карт?
Elżbieta Witek ще встигла представити на посаді свого підлеглого, але й сама невдовзі отримала підвищення.

Але, мабуть, ще більш вражаючим став кар’єрний стрибок ще одного посадовця.
Paweł Hreniak, воєвуда Нижньої Сілезії (wojewoda dolnośląski), який  не бачив проблем із легалізацією іноземців у Вроцлаві й якого неодноразово було згадано у звіті NIK Państwo niegotowe na cudzoziemców, днями полишить своє крісло й стане депутатом Сейму – він був другим номером у списку PiS, партії, яка вчора перемогла на виборах.

Тим часом, маємо опосередковані підтвердження того, що від проекту міграційної політики (в старому вигляді чи в трохи оновленому) відмовлятися не збираються.

У серпні ми розмістили текст відповіді з Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, датованої 12 серпня, із такою фразою:

міграційна політика

Питання стосувалося списка привелійованих професій, які дають право отримати сталий побит.  На що профільне міністерство відповідає – списка немає, але чекайте на нову міграційну політику, над якою працює Міністерство внутрішньої політики та адміністрації (MSWiA).

Того ж місяця ми дізналися, що Польща не готова до прийому іноземців, а серед рекомендацій Верховної контрольної палати є така:

Do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Sfinalizować prace mające na celu opracowanie dokumentu o charakterze strategicznym, określającego zakres koordynacji i działań instytucji odpowiedzialnych za politykę migracyjną oraz wskazującego kierunki kształtowania tej polityki.

Тож, затвердження  міграційної політики давно вже на часі.
Питання лише в тому, наскільки той документ, якому не пощастило бути презентованим в червні, постане в тому ж самому вигляді.
З огляду на вибір польських громадян, який вони зробили вчора, всі урядові та політичні тренди збережуться.
Переробляти проблемний проект немає потреби.
А це означає, що епітети ксенофобська, дискримінаційна та катастрофічна ми ще почуємо. На жаль.

Хоча… Це той випадок, коли дуже хочеться, аби передчуття не справдилися…

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s