Оплата лікарняного в перший місяць роботи

Posted by

Змінив роботу. Захворів. Пішов на лікарняний.
Роботодавець каже, що я не отримаю chorobowe,  оскільки працюю лише перший місяць.
Це дійсно так?

Спочатку зауважимо, що про оплату лікарняного йдеться, коли працівник працює на підставі umowy o pracę.
В такому випадку виплата лікарняних регулюється нормами Трудового кодексу (Kodeksu Pracy)
Якщо у вас саме така умова – можна розбиратися із відповідями.  

Лікарняний в Польщі оплачують навіть й в перший місяць праці.  Але у тому випадку, коли працівник має 10 річний стаж сплати відповідних страхових внесків (obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego).
Звісно, не так багато в Польщі мігрантів, які працюють тут вже понад 10 років, офіційно й сплачують всі обов’язкові внески.
Але не обов’язково мати цей стаж в Польщі.
На щастя, у нас є Угода між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, яка застосовується:

Стосовно України – до законодавства щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування, що стосується:

1) хвороби (тимчасової непрацездатності), вагітності та пологів (материнства)…..

(2) Стосовно Республіки Польща – до законодавства щодо обов’язкового страхування та таких видів допомоги по соціальному забезпеченню:

….2) допомоги у разі хвороби та материнства,…..

Тож, для лікарняного може згодиться й стаж в Україні. Але не трудовий, а страховий.
Якщо працівник працював в Україні офіційно, роботодавець сплачував соціальні внески, то ZUS має їх визнати. Щоправда, які для цього потрібні документи варто питати у ZUS, У відкритих джерелах такої інформації знайти не вдалося.

Якщо ж 10-річного стажу у вас немає, ви все одне маєте шанс.
Другою умовою оплати лікарняного в перший місяць рообти є те, що часовий проміжок від моменту звільнення з попередньої роботи та влаштування на нову складає менше 30 днів.
Ось ця умова як раз й не виглядає заскладною – все одне іноземець, який має карту побиту від роботи, просто змушений встигнути змінити роботу за ті самі 30 днів.

Крім того, лікарняний з першого дні роботи буде виплачуватися, якщо працівник захворів по дорозі на роботу або з роботи (наприклад, стався нещасний випадок або аварія), й цей факт підтверджений документально.
Тож, тут потрібно лише зібрати необхідні докази.

І останнє. Найприємніше, на наш погляд 😉

Pracownik może także nabyć prawo do wynagrodzenia chorobowego od pierwszego dnia zatrudnienia, gdy ubezpieczony:

jest absolwentem szkoły lub szkoły wyższej, który został objęty ubezpieczeniem chorobowym w ciągu 90 dni od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania dyplomu ukończenia studiów wyższych,

Тобто, чудова можливість мати оплату лікарняного з першого дня роботи мають випускники шкіл (а ми з вам вже давно знаємо, що до випускників шкіл відносяться й випускники поліцеальних шкіл), за умови, що впродовж 90 днів від дня закінчення школи цей випускник почав сплачувати страхові внески ubezpieczenia chorobowego (вимога вкластися у 90 днів виглядає зовсім вже простенькою задачкою).

Отже, знайшовся ще один приємний додатковий бонус для випускників поліцеальних шкіл на додачу до вже зібраної нами колекції – Навіщо навчатися у поліцеальній школі?

На додачу тут варто б зазначити, що умова зліцення теж не позбавляє людину можливості отримати оплату лікарняного. Але тут потрібно прослідкувати, чи відраховує роботодавець з вас внески ubezpieczenia chorobowego (сплата є добровільною), й усвідомлювати, що такі внески мають виплачуватися не 30, а 90 днів до настання хвороби, аби працівник міг претендувати на оплату лікарняного.

Джерело

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

2 comments

  1. Справа в тому, що при виплаті лікарняного враховується не трудовий, а страховий стаж. Тобто, період сплати страхових внесків.
   Теоретично, на підставі Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, виплати по непрацездатності належать до сфери застосування цієї Угоди. Але для того, мабуть, потрібно звернутися до ZUS, аби інформація була включена в особовий рахунок застрахованої особи.
   Але про успішний проактичний досвід нам поки не відомо.

   Дякуємо за цікаве питання. Спробуємо більше дізнатися й доповнити статтю

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s