Хороша новина для тих, хто постраждав від хитрощів Бедронки

Posted by

Вам траплялося купити товари в Бедронці, розплатитися й побачити в чеку інші суми, ніж були на цінниках? Інші – не на вашу користь, звісно…
Якщо такого не траплялося, то ви точно зустрічали у фейсбуці обговорення “Мене надурили в Бедронці! В чеку мені пробили іншу ціну / більшу кількість товара / інший товар”?

Скарг на роботу  Бедронки доволі багато.  Найбільш поширеними порушеннями є те, що ціна в касовому чеку є вищою за ціну, написану на ціннику на полиці. Грубим порушення також є відсутність цінника.
Як виявилося, ці скарги доходять не лише до фейсбуку.

Декілька днів тому в польських ЗМІ з’явилися повідомлення приблизно такого змісту:

W związku z nieprawidłowym podawaniem cen, Biedronce grozi kara w wysokości 10 proc. zeszłorocznych obrotów.

Тобто, “помилки” у цінниках можуть вартувати власнику Бедронки 10% обороту, який за попередній рік складав 50 млрд. злотих.

Якщо ви тут подумали, що покарання цієї роздрібної мережі – це результат планової перевірки контролюючим органом, то ви помилилися.
Перевірка дійсно була, але не сама по собі, а внаслідок  скарг до Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. За 9 місяців поточного року таких скарг надійшло 230.

230 – це багато?
З огляду на результат – достатньо. Але з огляду на кількість повідомлень в соцмережах “Уважно перевіряйте чек!”, то їх могло б бути на порядок більше.

З нагоди виявлення порушення Urzęd  Ochrony Konkurencji i Konsumentów нагадує покупцям їхні права:

– Ціни повинні бути розміщені на товарах або біля них, наприклад, на полиці. Продавець повинен повідомити про них однозначно та в доступному місці. Якщо він дає їх лише усно або взагалі не дає, він порушує закон.

– Порівняйте, скільки коштують подібні продукти. Цьому допомагають  “одиничні ціни” – за кілограм, літр, 100 грам, шт. Продавець зобов’язаний їх повідомити.

– Якщо ціна на касі вища, ніж на товарі або на полиці, ви маєте право придбати товар за нижчою ціною. Якщо ви помітите різницю лише в квитанції, вимагайте повернення переплаченої суми. У цій ситуації добре мати докази, наприклад фотографію вивіски на полиці магазину та квитанцію.

– Повідомте про порушення Inspekcję Handlową.

Зверніть увагу – у підставі накладення штрафу на Бедронку та у рекомендаціях Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów нема жодної згадки про іншу поширену ситуацію – коли на касі замість вашого товару пробивають зовсім інший (й, очевидно, дорожчий), коли придбаний товар пробивають декілька разів тощо.
Чому немає згадок?
Тому що такі випадки значно складніше задокументувати.
У разі маніпуляцій з ціною все доволі просто – варто сфотографувати цінник та касовий  чек. Й одразу видно розбіжність.
Як довести факт того, що у кошику один товар, а в касовому чеку інший? Відповідь неочевидна.
Звісно, можна викликати адміністратора та одразу ж скласти акт про порушення, заручившися допомогою 2-х інших покупців у якості свідків.
Але в такому випадку адміністратор зазвичай пропонує залагодити ситуацію, повернути гроші, а інколи ще й отримати невеликий подарунок. На це погоджуються.
Тим, хто з таким стикається, варто все ж пам’ятати, що повернути надлишок сплачених грошей магазин може і навіть зобов’язаний. Але фіксацію факту порушення це не відміняє. Якщо таки акти дійдуть до Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, то вони теж можуть стати підставою  для штрафних санкцій.

Для допомоги споживачам існують такі можливості:
Tel. 801 440 220 lub 22 290 89 16 – infolinia konsumencka
Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej

Якщо ви хочете також долучитися до скарг на Бедронку, то зробити це можна листом на адресу bydgoszcz@uokik.gov.pl, долучивши фото-докази.

Чи призведе вся ця  історія до сплати штрафу власником Бедронки?
Зовсім не обов’язково. Працівники цієї торговельної мережі на початку поточного року вже судилися із ним з приводу поганих умов праці (а вони дійсно погані, про це серед мігрантів добре відомо). Але працівники програли.

Так само може статися, що від штрафу власник відіб’ється.
Але в умовах  ретельного контролю “помилок”  в цінах точно має поменшати.
Й залежатим це й від нашої участі в цьому контролі також.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

 

 

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s