Хороша новина для тих, хто постраждав від хитрощів Бедронки

Posted by

Вам траплялося купити товари в Бедронці, розплатитися й побачити в чеку інші суми, ніж були на цінниках? Інші – не на вашу користь, звісно…
Якщо такого не траплялося, то ви точно зустрічали у фейсбуці обговорення “Мене надурили в Бедронці! В чеку мені пробили іншу ціну / більшу кількість товара / інший товар”?

Скарг на роботу  Бедронки доволі багато.  Найбільш поширеними порушеннями є те, що ціна в касовому чеку є вищою за ціну, написану на ціннику на полиці. Грубим порушення також є відсутність цінника.
Як виявилося, ці скарги доходять не лише до фейсбуку.

Декілька днів тому в польських ЗМІ з’явилися повідомлення приблизно такого змісту:

W związku z nieprawidłowym podawaniem cen, Biedronce grozi kara w wysokości 10 proc. zeszłorocznych obrotów.

Тобто, “помилки” у цінниках можуть вартувати власнику Бедронки 10% обороту, який за попередній рік складав 50 млрд. злотих.

Якщо ви тут подумали, що покарання цієї роздрібної мережі – це результат планової перевірки контролюючим органом, то ви помилилися.
Перевірка дійсно була, але не сама по собі, а внаслідок  скарг до Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. За 9 місяців поточного року таких скарг надійшло 230.

230 – це багато?
З огляду на результат – достатньо. Але з огляду на кількість повідомлень в соцмережах “Уважно перевіряйте чек!”, то їх могло б бути на порядок більше.

З нагоди виявлення порушення Urzęd  Ochrony Konkurencji i Konsumentów нагадує покупцям їхні права:

– Ціни повинні бути розміщені на товарах або біля них, наприклад, на полиці. Продавець повинен повідомити про них однозначно та в доступному місці. Якщо він дає їх лише усно або взагалі не дає, він порушує закон.

– Порівняйте, скільки коштують подібні продукти. Цьому допомагають  “одиничні ціни” – за кілограм, літр, 100 грам, шт. Продавець зобов’язаний їх повідомити.

– Якщо ціна на касі вища, ніж на товарі або на полиці, ви маєте право придбати товар за нижчою ціною. Якщо ви помітите різницю лише в квитанції, вимагайте повернення переплаченої суми. У цій ситуації добре мати докази, наприклад фотографію вивіски на полиці магазину та квитанцію.

– Повідомте про порушення Inspekcję Handlową.

Зверніть увагу – у підставі накладення штрафу на Бедронку та у рекомендаціях Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów нема жодної згадки про іншу поширену ситуацію – коли на касі замість вашого товару пробивають зовсім інший (й, очевидно, дорожчий), коли придбаний товар пробивають декілька разів тощо.
Чому немає згадок?
Тому що такі випадки значно складніше задокументувати.
У разі маніпуляцій з ціною все доволі просто – варто сфотографувати цінник та касовий  чек. Й одразу видно розбіжність.
Як довести факт того, що у кошику один товар, а в касовому чеку інший? Відповідь неочевидна.
Звісно, можна викликати адміністратора та одразу ж скласти акт про порушення, заручившися допомогою 2-х інших покупців у якості свідків.
Але в такому випадку адміністратор зазвичай пропонує залагодити ситуацію, повернути гроші, а інколи ще й отримати невеликий подарунок. На це погоджуються.
Тим, хто з таким стикається, варто все ж пам’ятати, що повернути надлишок сплачених грошей магазин може і навіть зобов’язаний. Але фіксацію факту порушення це не відміняє. Якщо таки акти дійдуть до Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, то вони теж можуть стати підставою  для штрафних санкцій.

Для допомоги споживачам існують такі можливості:
Tel. 801 440 220 lub 22 290 89 16 – infolinia konsumencka
Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej

Якщо ви хочете також долучитися до скарг на Бедронку, то зробити це можна листом на адресу bydgoszcz@uokik.gov.pl, долучивши фото-докази.

Чи призведе вся ця  історія до сплати штрафу власником Бедронки?
Зовсім не обов’язково. Працівники цієї торговельної мережі на початку поточного року вже судилися із ним з приводу поганих умов праці (а вони дійсно погані, про це серед мігрантів добре відомо). Але працівники програли.

Так само може статися, що від штрафу власник відіб’ється.
Але в умовах  ретельного контролю “помилок”  в цінах точно має поменшати.
Й залежатим це й від нашої участі в цьому контролі також.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

 

 

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s