Що варто знати про щеплення в Польщі

Posted by

Яскраві осінні барви щодня нагадують нам про наближення періоду сезонних хвороб. Що, в свою чергу, змушує замислюватися про щеплення.
Про доцільність необов’язкових щеплень від сезонних захворювань та невідворотність тих щеплень, що віднесені до обов’язкових.

В Польщі, як й в Україні та в інших країнах,  точиться гостра дискусія між прихильниками щеплення та його супротивниками.
Ці суперечки увійшли в Польщі в таку фазу, коли рішення приймаються в судах.

Здійснення обов’язкових щеплень є  відповідальністю лікаря й залежить від стану здоров’я дитини та наявності/ відсутності протипоказань. Але не залежить від поглядів батьків. Джерело

Таке рішення ще влітку виніс Воєвудський адміністративний суд в Варшаві.

Wyrok WSA w Warszawie z 6 czerwca 2019 r., sygn. akt VII SA/Wa 3097/18

До суду звернулася мати дитини, яка є противницею щеплень, та отримала штраф у 520 злотих за ухиляння від обов’язкової процедури.
Але суд виніс рішення  не на користь позивачки.

Позавчора з’явилося нове повідомлення, теж на підставі рішення Воєвудського адміністративного суду. Але на цей раз з Ольштина.

Żłobki mogą wymagać od rodziców informacji o tym, czy szczepili dzieci i na tej podstawie decydować o pierwszeństwie przyjęcia do placówki

Дитячі ясла мають право вимагати від батьків дитини інформацію про щеплення, й на підставі цієї інформації приймати рішення, чи може дитина відвідувати заклад.

Тут не йдеться про те, що батьки привели дитину в садок, а її можуть не пустити.
Мова про інше.  А історія – веселіша.

Депутати Ольштина внесли в статут міста таке положення:
Коли батьки влаштовують дитину в садок, вони заповнюють онлайново заяву.
В цій заяві має бути вказана інформація про щеплення.
Якщо щеплень немає, то дитину в черзі може посунути інша дитина, яку зареєстрували в системі пізніше, але в якої зроблені всі обов’язкові щеплення.

Воєвуда визнав таку норму дискримінаційною та скасував її.

Тоді справа потрапила в суд. Й суд визнав правими депутатів,
Підставою для рішення суду став закон “О opiece nad dziećmi do lat trzech”.
Відповідно до цього закону, засновник дитячого закладу (жлобека) моє право в статуті прописати умови прийняття дитини, яка передбачає не лише можливості для родини, а й вимоги до неї.

Нагляд за проходженням обов’язкових щеплень  особами, які не досягли 19 років, в Польщі здійснюють органи державної санітарної інспекції.
У випадку відмови  від вакцинації відкривається  виконавче провадження. А при невиконанні батьками припису, на них накладається штраф.

Обов’язкові щеплення дітям в Польщі роблять до 19 років.
Які саме щеплення є обов’язковими та в якому віці їх роблять можна подивитися у календарі тут.

календар щплень

 

Отже, щеплення є обов’язковими.
Що робити батькам дітей, у  яких настав термін для планового щеплення, а попередні не робилися? Який сенс у разовому щепленні, якщо воно мало бути періодичним?
Ці питання залишаються відкритими.

Минулого року в листопаді в польській пресі активно просували інформацію про те, що в Україні епідемія кору й в зв’язку із цим введуть обов’язкову вакцинацію для іноземців. Ця пропагандистська хвиля тривала до січня, а після того зникла.
Чи повториться подібне й цього року?
Якщо такі повідомлення з’являться – лякатися їх не варто. Ідея примусових щеплень для іноземців є дискримінаційною. Тож, дійти до її практичної реалізації шансів майже немає.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.