Що варто знати про щеплення в Польщі

Posted by

Яскраві осінні барви щодня нагадують нам про наближення періоду сезонних хвороб. Що, в свою чергу, змушує замислюватися про щеплення.
Про доцільність необов’язкових щеплень від сезонних захворювань та невідворотність тих щеплень, що віднесені до обов’язкових.

В Польщі, як й в Україні та в інших країнах,  точиться гостра дискусія між прихильниками щеплення та його супротивниками.
Ці суперечки увійшли в Польщі в таку фазу, коли рішення приймаються в судах.

Здійснення обов’язкових щеплень є  відповідальністю лікаря й залежить від стану здоров’я дитини та наявності/ відсутності протипоказань. Але не залежить від поглядів батьків. Джерело

Таке рішення ще влітку виніс Воєвудський адміністративний суд в Варшаві.

Wyrok WSA w Warszawie z 6 czerwca 2019 r., sygn. akt VII SA/Wa 3097/18

До суду звернулася мати дитини, яка є противницею щеплень, та отримала штраф у 520 злотих за ухиляння від обов’язкової процедури.
Але суд виніс рішення  не на користь позивачки.

Позавчора з’явилося нове повідомлення, теж на підставі рішення Воєвудського адміністративного суду. Але на цей раз з Ольштина.

Żłobki mogą wymagać od rodziców informacji o tym, czy szczepili dzieci i na tej podstawie decydować o pierwszeństwie przyjęcia do placówki

Дитячі ясла мають право вимагати від батьків дитини інформацію про щеплення, й на підставі цієї інформації приймати рішення, чи може дитина відвідувати заклад.

Тут не йдеться про те, що батьки привели дитину в садок, а її можуть не пустити.
Мова про інше.  А історія – веселіша.

Депутати Ольштина внесли в статут міста таке положення:
Коли батьки влаштовують дитину в садок, вони заповнюють онлайново заяву.
В цій заяві має бути вказана інформація про щеплення.
Якщо щеплень немає, то дитину в черзі може посунути інша дитина, яку зареєстрували в системі пізніше, але в якої зроблені всі обов’язкові щеплення.

Воєвуда визнав таку норму дискримінаційною та скасував її.

Тоді справа потрапила в суд. Й суд визнав правими депутатів,
Підставою для рішення суду став закон “О opiece nad dziećmi do lat trzech”.
Відповідно до цього закону, засновник дитячого закладу (жлобека) моє право в статуті прописати умови прийняття дитини, яка передбачає не лише можливості для родини, а й вимоги до неї.

Нагляд за проходженням обов’язкових щеплень  особами, які не досягли 19 років, в Польщі здійснюють органи державної санітарної інспекції.
У випадку відмови  від вакцинації відкривається  виконавче провадження. А при невиконанні батьками припису, на них накладається штраф.

Обов’язкові щеплення дітям в Польщі роблять до 19 років.
Які саме щеплення є обов’язковими та в якому віці їх роблять можна подивитися у календарі тут.

календар щплень

 

Отже, щеплення є обов’язковими.
Що робити батькам дітей, у  яких настав термін для планового щеплення, а попередні не робилися? Який сенс у разовому щепленні, якщо воно мало бути періодичним?
Ці питання залишаються відкритими.

Минулого року в листопаді в польській пресі активно просували інформацію про те, що в Україні епідемія кору й в зв’язку із цим введуть обов’язкову вакцинацію для іноземців. Ця пропагандистська хвиля тривала до січня, а після того зникла.
Чи повториться подібне й цього року?
Якщо такі повідомлення з’являться – лякатися їх не варто. Ідея примусових щеплень для іноземців є дискримінаційною. Тож, дійти до її практичної реалізації шансів майже немає.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s