Українці є двигуном польської економіки!

Posted by

Про наближення кінця року зазвичай свідчать два показники – в супермаркетах з’являється різдвяне оздоблення, а в польських ЗМІ – статті про величезний внесок українців в розвиток польської економіки.

Мабуть, Новий рік дійсно наближається – вчора Rzeczpospolita розмістила статтю  Ukraińcy motorem polskiej gospodarki,

Не будемо переповідати зміст публікації, тим більше, що  довгі вихідні якраз є чудовою нагодою посмакувати такі тексти повністю.
Але не можемо не процитувати найсолодше:

Od 2014 r. polska gospodarka urosła o 22 proc. Gdyby nie masowy napływ na polski rynek pracy imigrantów z Ukrainy, ten wzrost byłby prawdopodobnie wyraźnie niższy. Ukraińcy dołożyli do naszego PKB około 2,5 pkt proc. Rola, jaką odegrali w polskiej gospodarce, była szczególnie duża w 2018 r., gdy liczba pracujących Polaków malała

Тобто, впродовж року ми переважно зустрічаємо всілякі жахи про те, як українці спровокували аварію, побилися або ж намагалися щось вкрасти, а в фіналі року всі ці жахливі правопорушники чарівним чином перетворюються на прекрасний рушій польської економіки.

Відчуйте себе у казці! 😉

Одночасно із заявами про велику користь українців для економіки Польщі, знову з’явилися ціла низка статей про тривалі очікування дозволів на перебування, із посиланням на перевірку NIK.
Що теж певною мірою дає надію на відчутне покращення ситуації, адже NIK, звісно, поважна структура, із її висновками завжди рахуються, але зазвичай результати перевірок так довго в матеріалах ЗМІ не згадують.

А тут – просто злагоджений хор!

Вчора ввечері написала та ж сама Rzeczpospolita – Ukraińcy wspierają PKB i rynek pracy,  включивши в статтю вельми корисну та наочну табличку:

15364949

Сьогодні вийшов репортаж на TVN та стаття в wiadomosci-lodz, кілька днів тому була стаття в Gazeta Wroclawska про розслідування Антикорупційного бюро.
Й це лише невеличка частка  матеріалів в польській пресі щодо труднощів легалізації, які з’явилися за короткий період часу.

Інформація з Лодзі – взагалі вогонь! Мабуть, це перший випадок, коли в польських ЗМІ інформація подається саме із такими акцентами – не просто порушення термінів чи обтічне “довге очікування”, а саме корупція й ще серед керівництва.

Схоже, святковий настрій посилюватиметься 😉

Але! Таке довгоочікуване наведення порядку у процедурах видачі карт може дуже швидко призвести й до інших змін – значно ретельнішого контролю воєвудами за процедурою анулювання карт. Й тоді звичне й зручне користування старою картою до моменту видачі нової піде в небуття.

Пам’ятаєте наш прогноз Що нового буде на польському ринку праці у 2019 році?
Багато що з нього справджується.
Вже зовсім скоро настане час прогнозу на 2020 рік. Проте сама зараз, мабуть, найдинамічніший момент – багато чого може змінитися за 1-2 місяці. Так драйвово за час існування цього сайту ще не було!

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s