Чи потрібно повідомляти воєвуду про зміну роботи, коли працівник не потребує дозволів?

Posted by

Ми весь час приділяємо багато уваги різним можливостям, які дозволяють нашим співгромадянам працювати в Польщі без дозволів на роботу.  Й особливо акцентуємо, що найпростіша з цих можливостей – це свідоцтво про закінчення поліцеальної школи.

Наша наполегливість винагороджується – все більше й більше українців можуть працювати в Польщі без дозволів на роботу.
Але таке просування вперед у своїх можливостях створює нові виклики.

Ось ситуація, яка може виникнути на наступному етапі підкорення польського ринку праці:

Іноземець не потребує дозволу на роботу.
Отримує карту побиту по роботі.
Відповідно, така карта – із доступом до ринку праці (прямо так й написано на карті), але в децизії у такого працівника не вказується роботодавець.
Згодом, але коли карта ще дійсна, ця людина вирішує звільнитися з цієї роботи й планує працевлаштуватися на іншу, але просто зараз пропозиції роботи не має.
Чи потрібно про щось повідомляти ужонд? Чи потрібно буде робити нову карту? Чи є якісь обмеження по термінах?

Ситуацію ускладнює те, що в децизії  написані стандартні витяги з законів.
Ось такі, наприклад:

Аrt. 121. (Прим. – Тут і далі йдеться про статті Закону “Про іноземців)
Cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę powiadamia pisemnie wojewodę właściwego ze względu na miejsce swojego aktualnego pobytu, w ciągu 15 dni roboczych, o utracie pracy u któregokolwiek z podmiotów powierzających wykonywanie pracy, wymienionych w zezwoleniu

Але ж у випадку, коли іноземець не потребує дозволу на працю, в децизії не вказується роботодавець!
Тож – потрібно повідомляти чи ні?

Тут варто дорікнути інспектору, що він/ вона посилається в децизії на статтю 121, а не на статтю 113, тоді б не було сумнівів:

Art.113.
1. Cudzoziemiec, któremu udzielono zezwolenia na pobyt czasowy, zawiadamia wojewodę, który udzielił tego zezwolenia, w terminie 15 dni roboczych, o ustaniu przyczyny udzielenia zezwolenia.

Ця стаття стосується не лише карт,  виданих на підставі роботи, а всіх типів карт без виключення.
Тобто, повідомляти воєвуду о зникненні підстави, по якій видана карта,  потрібно не лише у випадку, коли щось потрібно змінювати в децизії, а у всіх випадках зміни свого статусу, який пов’язаний із картою.

Карта по роботі? – По роботі.
Робота втрачена? – Втрачена.

Значить, обов’язок повідомити воєвуду є.
Так вимагає закон.

Що після повідомлення?
Відповідно до закону, воєвуда в такому випадку 30 днів після дати втрати роботи не анулює карту.
Звучить дещо смішно. В поточних умовах воевуда анулює карту навіть у випадках, коли його прямо про це просять, із точно таким самим поспіхом, як й видає ці карти. Тож, практичний ризик мінімальний, якщо не сказати – нульовий.

Втім, дотриматися вимог закону все одне потрібно. З різних причин.
Наприклад, для власного спокою.
Або тому, що законослухняним людям більш охоче дають візи / дозволи на перебування.

Що далі?
Якщо такий іноземець планує знайти нову роботу в Польщі, то варто поквапитися.
Якщо строго по закону, то карта має діяти всього 30 днів від моменту звільнення.
Звісно, вона не розтане у повітрі. І навіть прикордонники не будуть певний час знати, що підстава перебування у такого іноземця зникла.
Але якщо хотіти дотримуватися закону, то норми є саме такими.

У тому разі, коли людина впродовж 30 днів знайшла нову роботу, то далі все дуже просто: вона підписує умову (чекати на освядчення не потрібно, можна одразу ж й ставати до праці), роботодавець заповнює załącznik nr 1, й ці два документи подаються/ надсилаються в ужонд із зазначенням номеру справи.
Документи на нову карту збирати не потрібно – в децизії нічого не змінюється, карта залишається діючою до кінця свого терміну.

Якщо ж за 30 днів знайти роботу не вдалося, то…
Теоретично – потрібно буде подавати на нову карту, коли підстава для перебування таки з’явиться.
Практично – в умовах довгого розгляду справ по карті, порушення термінів можуть й пробачити. Але це ваш особистий ризик, чи йти на нього – вирішуєте лише ви самі.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

2 comments

  1. Доброго дня! Дякую за інформацію. Дуже прошу підсказати, якщо я по закінченню школи, подала документи на карту побиту і знаходжусь в очікуванні на її отримання. І змінила працю, скажімо так – пішла на нову працю на цілий етат, а по тій по тій праці по якій подавались документи – була умова о праце на ½ етату, а стала умова злецения ( винагродзение менше не стало). Підкажіть, що в такому випадку я маю подати до ужонду, новий залончник, в якому буде вказана вже умова злецения и нову умову злецения?
    Вибачьте, попередньо такій коментар долучила не під ту статью)

    Подобається

    1. Так, вам потрібно долучити до вашої справи новий залончник1 та нову умову.
      При тому варто написати супровідний лист, в якому пояснити, що ви павністю змінили роботу й попередня умова вже не актуальна, щоб інспектор не розгадував ребуси – ви на одній роботі працюєте чи на двох

      Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s