Як зареєстуватися для подачі на візу без зайвих переплат?

Posted by

Так склалося історично, що життя мігрантів в Польщі наскрізно просякнуто різного роду сумнівними послугами. На жаль.

Вам потрібно записатися  на візит до інспектора? Подати документи на карту побиту? Отримати дозвіл на роботу? Зареєструватися на подачу візової заяви?
В кожному такому випадку вас візьмуть у щільне кільце добровільні помічники.
Недешеві. В кращому разі  – не дуже відповідальні. Проте дуже настійливі у пропозиціях своїх “послуг”.
Наприклад, пропозиції виготовлення санітарних книжок щодня наповнюють всі тематичні групи у фейсбуці.

Чому слово послуги в попередньому абзаці взято в лапки?
Тому що далеко не завжди така пропозиція по суті є послугою. Так само далеко не завжди вона є законною.

Відрізнити послугу від “послуги” доволі легко за тим самим принципом, за яким ми пропонували відрізняти якісну юридичну допомогу від обману.

Які характерні ознаки того, що ви дійсно купуєте послугу в сфері міграції?

Якщо, в принципі, ви можете зробити ці дії самостійно, вони вам доступні.
Але:

 • ви переживаєте, чи зробите все вірно й не хочете ризикувати
 • вам не хочеться займатися папірцями,  є справи  цікавіші
 • вам простіше, коли справою займеться людина із відповідними навичками, а ви за цей час заробите значно більше, ніж витратите
 • ваша ситуація занадто складна, в ній не підходить діяти стандартними методами, потрібно шукати індивідуальне рішення
 • ціна за ті дії, які за вас виконуватиме інша людина, вас не обтяжує

Тож, ключове – у вас є можливість зробити все самотужки. Але ви робите добровільний та свідомий вибір на користь посередника.

Коли ж мова про те, аби зареєструватися на візит до інспектора, а вільних дат  просто немає, ви їх намагається зловити тиждень, другий, третій….
Коли в правилах (законі) записано, що ви маєте виконати певну дію особисто (й представника не передбачено), а вам пропонують зробити її за вас….
Коли вам пропонують видати документ без виконання обов’язкових проміжних дій…

Можете бути певні – в усіх таких випадках йдеться не про послугу, а про корупцію та “решалово”.

Із таким примусовим “решаловом” стикаються всі мігранти, які нескінченно чекають на карту й вирішують отримати візу для збереження мобільності, а оплату послуг візового центру потрібно робити виключно особисто й виключно у відділенні банку в Україні….
Пропозицій оплатити послуги ВЦ без вашої присутності – повний інтернет, можна обирати на свій смак:

222211111

Але що робити у випадку, коли ви поважаєте закони, саме законослухняність вас привела до Європи й ваші принципи не дозволяють скористатися “послугою” решал?

Що  можна зробити, коли ви в Польщі, вам потрібна віза, а оплатити сервісний збір можна лише в Україні?

 1. Не користуватися послугами візового центру, а подавати візову заяву безпосередньо до консульства. В консульстві інша процедура реєстрації. В консульстві ви не платите сервісний збір, відтак – питання оплати й не постає. Щоправда, не у всіх консульствах охоче працюють безпосередньо із заявниками, але менше з тим – можливість є. Якщо ви будете їхати до консульства безпосередньо з Польщі, то вже немає значення, що у вашому рідному місті є тільки візовий центр.
 2. У Львові є нова послуга “Експрес-віза”, чекати потрібно 1-2 доби. Щоправда, вона коштує 30 євро. Але ж швидкість та збережені приниципи цілком вартують такої ціни.
 3. Якщо у вас ще не витрачений безвіз – можна скористатися лайфхаком від Vladlena Ilina: поїздом або літаком за 1 день з’їздити  до Львова. Там  у банку проплатити збір (відділення Кредобанку приймають платежі на будь-які консульські округи). Вказати телефон будь-кого зі знайомих, аби прийняли дзвінок та повідомили вам дату. Або ж залишити на пару днів свій український номер в роумінгу. Така одноденна поїздка буде (може) коштувати навіть менше, ніж сумнівна послуга не надто делікатної особи. (ще раз звертаємо увагу: для цього варіанту важливо мати діючий безвіз, відтак – про візу варто потурбуватися завчасно). Маршрут можна підшукати тут
  Так, поїздка – це додаткові витрати грошей/ часу. Але “допомога” решали  теж не безкоштовна. Тож, гроші ви витратите  ті самі. А зайвий час буде компенсувати відчуття задоволення собою за непідживлену корупцію.

Настійливо радимо – уникайте “решал”. Якщо вам дійсно потрібна послуга – обирайте надавача послуги зважено.
Зрештою, дуже важливо навчитися поважати себе….

 

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

2 comments

 1. Мне очень нравится позиция автора этой статьи! Европа начинается с себя и зарабатывать на неусводомлённости людей очень плохо. Если решалам нравится помогать людям-регистрируйте свою деятельность и помогайте/консультируйте в соответствии с законом и платите налоги той стране, в которую переехали для лучших жизненных условий! Автору статьи спасибо 😊

  Вподобано 1 особа

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s