Для подання PIT’у іноземців pesel в цьому році вже не потрібний!

Posted by

Разом із наближенням кінця року, до нас так само наближається кампанія декларування податків-2019.
Щойно  в соціальних мережах починають масово з’являтися запитання “як отримати pesel без мельдунку?”, можна бути певними – свята наближаються.

Звісно, pesel може бути потрібний мігрантам й в інших ситуаціях. А мельдуватися може не дозволяти  власник орендованого житла (попри те, що така заборона є незаконною…).
Та настільки масовим  бажання мети pesel за відсутності мельдунку стає саме у період кампанії з декларування доходів. Верніше – стало минулого року.

Відтоді  польські податківці запровадили нову систему податкової звітності для фізичних осіб.
Задум у цієї системи чудовий. Він дозволяє найманим працівникам звести свою річну звітність до мінімума: потрібно лише звірити загальну суму доходу, яку вказали у своїх звітах роботодавці, й якщо все вірно – завірити підписом підсумковий документ.
Це справді значно полегшує життя для будь-якого працівника, а тим більше – іноземця. В попередні роки нашим співгромадянам доводилося оплачувати послугу бухгалтерів, які бралися заповнити його річну декларацію.

Втім, хороший задум далеко не завжди означає таке ж хороше втілення.
Так було й з новою системою автоматичної обробки податкової звітності.
Алгоритм опрацювання поданих роботодавцями звітів PIT-11 побудований таким чином, що ключовою інформацією, яка дозволяє визначити платника податку, аби зарахувати йому дохід, є як раз номер pesel.
Й якось так вийшло, що розробники цієї системи по ходу забули, що в Польщі працює велика кількість не просто іноземців, а короткострокових працівників, які приїхали, попрацювали по освядченю – та й поїхали. Відповідно, номеру pesel у них не було, й не планувалося.

Тож, бухгалтери початок поточного року мають запам’ятати надовго: остаточний термін подання звіту невпинно наближається, працівник поїхав додому, повернеться, коли відкриється коридор, в його особовій справі ніякого песелю немає, а податківці непохитні податківці непохитні – pesel в PIT-11 має бути вказаний обов’язково.
Ніяких номерів паспорту чи нулів, як це роблять в інших ситуаціях, тут не передбачено.
За невірний звіт – штраф.
Нова хороша, прогресивна система автоматичного обрахунку великої кількості даних не могла бути посоромлена якимось відсутнім песелем!
Податківці навіть нагадували про загальний обов’язок замельдуватися для іноземця на 4-й день перебування в Польщі!

Якимось дивним чином, перед новим періодом подання декларацій непохитність фіскальних органів кудись випарувалася – тепер все стало с точністю до навпаки.

Нещодавно Rzeczpospolita заявила, що Ukraińcy bez PESEL będą mogli dostać PIT-11 (цікаво, звісно, чому в заголовку лише українці, а не всі іноземці, але нехай).

Na wniosek „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Finansów wydało komunikat korzystny dla tysięcy firm zatrudniających cudzoziemców. Chodzi o zasady rozliczeń podatkowych nawet 2 mln takich pracowników, za których już niedługo przedsiębiorcy będą musieli wysłać PIT-11. Z komunikatu wynika, że przedsiębiorca rozliczający podatki od wynagrodzenia cudzoziemca bez PESEL zamiast tego numeru w rozliczeniu podatkowym za 2019 r. będzie mógł wpisać 999 99 99 99.

Польське Міністерство фінансів виходить з того, що роботодавець не може нести відповідальність за те, що працівник не замельдувався.
А працівник, в свою чергу, не може відповідати за те, що власник квартири, яку він орендує, не надає дозволу всупереч закону.

Поступка дійсно важлива.
Щоправда, іншого офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає.
Хоча Rzeczpospolita – джерело поважне.
Тож, тим працівникам, кому дійсно складно замельдуватися й отримати pesel, а бухгалтерія наполягає, можна принаймні послатися на публікацію в газеті.
Й не втрачати сподівання, що інформація буде підтверджена з більш офіційних джерел.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

 

 

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s