Шахрайство з орендою квартир в Польщі

Posted by

Сайт Wirtualną Polską розмістив статтю, яка з скріншотами покроково описує, як на практиці виглядає  один з поширених видів шахрайства, який використовується в галузі  оренди житла в Польщі.

Не те, щоб сценарій цього шахрайства був аж таким  специфічно польським. Відносно схожі  ситуації можна зустріти й в Україні, й в інших країнах.

Але вважаємо необхідним поділитися з вами цією історією, аби ви добре уявляли собі, з чим можете стикнутися й розуміли, як реагувати.
Тим більше, що не всі власники житла готові мати справи з іноземцями.
Відтак, у нас вибір буде менший,  ніж у поляків.
Й, як наслідок, коли ми натрапляємо на дуже привабливу пропозицію, від радості можемо втратити пильність, навіть якщо зазвичай буваємо дуже обережними.

Оголошення  розміщене на порталі OLX.pl, відрізнялося привабливою ціною.

На перший погляд все здавалося нормально.

За винятком ціни – підозріла, але спокуслива.

Оголошення включає надійні фотографії квартири та контактний номер – але із зазначенням, що  контактувати потрібно через додаток Viber.

Спроба додзвонитися на телефон невдала. Доводиться все ж таки писати на вайбер.

Відбувається така коротка комунікація:

1111

Далі орендодавець пише, що мешкає за кордоном, може  приїхати на один день, аби показати квартиру, але,  щоб інший потенційний  орендар не перехопив пропозицію, просить сплатити заставу у 750 злотих.  Можна поторгуватися й зійтися на 400.

При тому орендодавець висилає скан свого паспорту, що звісно, є дуже переконливим аргументом в такій ситуації. Також пропонує ознайомитися із договором про найм житла.
На аватарці у вайбері – та сама людина, що в паспорті, але фото інше.
Все це у сукупності здатне приспати пильність навіть дуже прискіпливого потенційного орендаря.

Та  журналістка вирішила провести додаткову перевірку.
Знайшла на фейсбуці користувача з таким самим ім’ям. Більше того – у профілі цього користувача пропонується в оренду та сама квартира.
Але… В листуванні з цим користувачем журналістка дізнається, що квартира зараз зайнята, паспорт був вкрадений кілька місяців тому, а у приватні повідомлення регулярно приходять запити про повернення застави та погрози про звернення в поліцію.

Ось цей момент (наявність великої кількості тих, для кого спілкування у вайбері здалося переконливим) й спонукає переповідати цю історію.
Виходить, що багато людей втрапили у пастку, яка зі сторони виглядає доволі очевидною. Мабуть, тому були підстави?
Другий момент – шахраї не злякалися навіть того, що їхня жертва є журналісткою. Почуваються у безпеці.  Вважають, що покарати їх неможливо.

Що ще можна зробити в подібних випадках, аби припинити успішне “підприємництво” шахрая?
Оскільки оголошення про квартиру було розміщене на OLX.pl, то варто поскаржитися туди. Бажано при тому дати посилання на оголошення, навіть якщо воно вже неактивне – адміни зможуть витягнути з баз реєстраційні дані людини, яка розміщувала оголошення. Й навіть повідомити про шахрайство поліцію.

Остання рекомендація може бути універсальною на будь який випадок: якщо ви користуєтеся якимось мережевим сервісом й стикаєтеся із непорядними користувачами, які порушують загальні правила, або ж із свідомим обманом – не пошкодуйте часу, обов’язково скаржтеся. Такі не дуже обтяжливі дії призводять до кращої якості цієї мережі.

А ось ще одне підтвердження того, що описана вище афера є вельми розповсюдженою:

3333

Нагадуємо: тут ви знайдете опис різноманітних ресурсів, які допомагають  у пошуку житла.

Наші читачі просять додати:

Варто оминати пропозиції, коли вигідна ціна оренди, але надто велика кауція.
Дуже ймовірно, що власник намагатиметься зманіпулювати цими грошима

Зустрічалися із  іншими способами обману при оренді житла?
Поділиться з нами, будь ласка!

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

2 comments

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s