Святкова благодійність. Як найкраще допомогти дітям?

Posted by

Святий Миколай вже кілька днів як розносить подарунки українським дітям.
Але свята триватимуть ще майже місяць, й подарунки ще далеко не всі роздані.

Та й до Великодніх свят теж не так вже й далеко.
А тому хочемо поговорити про благодійні акції зі  збору подарунків для українських дітей.

Це трошки спантеличує, але цього року оголошення про збір благодійної допомоги до Різдвяних свят в мігрантських групах на перший погляд були доволі виваженими й на диво співпали із іншими процесами.

В попередні роки скрізь можна було зустріти запрошння долучатися до збору одягу, іграшок та солодощів для дітей в інтернатах:

1.png

Цього року акценти дещо змінилися:

2

Або так:

3

Це реально – ВАУ!  Бачити, як благодійні ініціативи мігрантів співпадають в часі із настроями в Україні та в світі дуже радісно.

Ось пост міністра соцполітики України, яка агітує допомагати сім’ям, що беруть на виховання дітей, а не подовжувати життя інтернатам, які давно вже не виправдовують себе:

Ось ще одна думка.  Дар’я Касьянова – дуже добре знає, про що тут пише:

Діти звикають до подарунків. З усієї України їм везуть фрукти, соки, смартфони, навушники. Хоча вони потребують таких самих простих і зрозумілих речей, як і інші діти, — безпеки, освіти, майбутнього.

Усі збори для дітей у дитбудинках (під ними я маю на увазі всі інтернатні заклади — державні й приватні, де діти живуть без батьків, за правилами жорсткої, нелюдської системи) базуються на співчутті до бідних і нещасних. І це лише погіршує ситуацію.

Дітям дарують подарунки й проводять майстер-класи з анімації або лідерства. Малята обнімають гарних добрих тітоньок і ніжно запитують: “Ти моя мама? Ти за мною приїдеш?” Старші діти вже не вірять, що це спрацює. У цієї тітоньки на заставці телефона власне всміхнене маля.

Волонтери побажають усіляких гараздів у новому році. Зроблять класні селфі й поїдуть до наступного дитбудинку. Частину подарунків відберуть старші діти, так повелося. Ще частину загублять, обміняють на щось інше. Ще частина залишиться в кабінеті директора. Не проблема.

…Потім буде Міжнародний день захисту дітей, приїдуть нові добрі волонтери й спонсори з новими подарунками. До виходу на волю ще є час. Але за цей час дитина так і не навчиться приймати власні рішення, планувати бюджет, будувати стосунки, довіряти й цінувати. Зате зараз вона точно знає, що всі їй щось винні.

Якщо ви ще сумніваєтеся – покажемо кілька фото.
Так виглядають  шафи з одягом та іграшки у цілком типовому інтернатному закладі практично в будь-якому районі за сотню кілометрів від обласного центру.
Там, де адміністрація всіма силами намагається зберегти заклад.

o_1d2t8v9bd1uu9s0c73d1pi86afdo

o_1d2td90v5t8badl1i7f1ahhj89om

76262962_2607944522620508_3378319076286791680_n

А там, де адміністрація зловживає, –  подарунки просто не потраплять за приначенням.

Й зовсім свіжа інформація:

18 грудня відбулося засідання ради ООН де всіма її представниками було визнано, що інтернатні установи не захищають дітей, а навпаки їм шкодять і закликали до ліквідації установ у всьому світі!

193 державами прийнята резолюція з прав дитини. Також йдеться про те, що держави повинні взяти на себе зобов’язання надавати високоякісний сімейний альтернативний догляд за дитиною і визнають, що сім’я несе головну відповідальність за виховання і за захист дітей виходячи з найкращих інтересів дитини.

У резолюції також зобов’язання держав інвестувати в підтримку сімей, заклик до урядів забезпечити перехід від інституціалізації і перерозподілити ресурси на забезпечення виховання дітей в сім’ї, розвиток форм альтернативного догляду в громаді.

Тобто – щойно прийнятий документ ООН, який спонукає до повного закриття інтернатів.
В Україні його неодмінно підтримають – тому що й так вже до того йшло.

І якщо зараз перед вами з’явиться людина, яка буде просити передати одяг/ іграшки/ солодощі “бідним сироткам в інтернаті” вам варто розуміти – це або наївна людина, яка живе стереотипами й не знає реальної ситуації або шахрай.

Якщо ви дійсно хочете допомогти – не берть участь у відправці подарунків в інтернати.
Підтримайте родину, яка взяла дитину на виховання. Або ту, яка не відмовилася від дитини попри всі життєві складнощі.
Спрямуйте свою допомогу на організацію подорожі, навчання, лікування, психологічну допомогу.
Це й буде справжня щира допомога. Та, яка дуже потрібна.

 

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

 

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s