Як має бути оформлена робота в Німеччині від польської фірми?

Posted by

Рік тому Німеччина повідомила про наміри відкрити свій ринок праці для іноземців.
У цьому повідомленні кожний почув саме те, що хотів почути: заробітчани вже порахували свою майбутню зарплату в євро, працівники ужондів уявили собі, як тають гори паперів у них на столах, агенції з працевлаштування почали активно просувати послугу “легального працевлаштування в Німеччині по безвізу”.

Дійсно, в Німеччині можна працювати легально вже навіть зараз, до того, як повністю запрацює новий закон.  Один з варіантів такого працевлаштування – відрядження працівника з польської фірми.
Звісно, для працівників, які мають паспорт ЄС, процедура буде простішою.
Для іноземців (зокрема – українців) доведеться більше займатися збором папірців та дозволів. Проте таке працевлаштування буде легальним й працівник не ризикуватиме бути депортованим.

Інструкцію з офіційного працевлаштування в Німеччині в поточних умовах розробив наш читач Андрій Новіков.

Послідовність дій має бути такою:

Для легального оформлення документів потрібно витратити місяць-два.
Для тих, хто на момент оформлення вже знаходиться в Польщі вистачить й місяця.

Що потрібно зробити?

1. Працівник має мати meldunek

2. Необхідно отримати PESEL

3. Повідомити польську податкову про намір працювати в ЄС

4. Отримати в податковій сертифікат податкового резидента Польщі (приблизно 10 днів на виготовлення)

5. Подать в ZUS заяву на отримання А1 (готується ті ж самі 10 днів)

6. За наявності позитивного рішення ZUS потрібно отримати у відділенні за місцем проживання пластикову карту EKUZ (Europejska Karta Ubespeczenia Zdrowotnego)

7. У польської фірми має бути укладена пряма угода з німецькою компанією на виконання певних робіт (наприклад, будівельних), в якій вказаний термін пеербування працівника в Німеччині, розмір зарплатні, тощо). Зарплата має бути не нижчою за мінімальну. На сьогодні мінімальна погодинна ставка в Німеччині складає  11,75 €.

8. Працівник має отримати візу Вандер Ельста (Vander Elst). Як отримати таку візу можна дізнатися на сайті посольства Німеччини в Варшаві (є польськомовна версія сайту). Цю візу видають лише в посольстві Німеччині в Варшаві, до консульств в Кракові, Вроцлаві та Гданську звертатися немає сенсу.

Щойно ви отримаєте візову наклейку в паспорт, ви можете цілком легально їхати у відрядження до Німеччини від польської фірми та виконувати роботи, які передбачені вашою угодою.

Джерело

Після того, як німецький ринок праці відкриється, як це було оголошено урядом Німеччини, скоріше за все, порядок працевлаштування дещо зміниться.
Ймовірно, вже не потрібний буде посередник у вигляді польського роботодавця.

Але наразі наявна можливість саме така. Або ж – прямий контракт із німецьким роботодавцем та (обов’язково!) німецька робоча віза!
Без німецької робочої візи й без дотримання правил, описаних вище, будь-яка пропозиція роботи в Німеччині є шахрайством!
Робота в Німеччині “по безвізу” може доволі легко поставити хрест не лише на подальшій роботі в ЄС, а й навіть на туристичних поїздках.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

2 comments

  1. Пункти 1-6 вимагаються й в разі працевлаштування у польській експедиційній компанії на посаду водія-міжнародника. Звісно, не вимагається умова з німецьким працедавцею та не вимагається віза Вандер Ельста

    Вподобано 1 особа

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s