Статистика видачі децизій. Підсумки 2019 року

Posted by

Нещодавно нам з вами повідомили, що з наступного року в Польщу буде приїздити все менше українців:

W 2020 r. – po raz pierwszy od początku imigracyjnego boomu – do Polski przyjedzie i podejmie legalne zatrudnienie mniej obywateli Ukrainy niż w roku poprzednim.

Й нам стало дуже цікаво – це вже якось підтверджується статистичними даними чи просто є передчуття, яке поки що себе не проявляє?

Тим цікавіше нам було цього разу зануритися у традиційне сезонне заняття – аналіз даних про кількість поданих заяв та виданих карт, який ми робимо щопівроку.

Почнемо ми з  такого самого порівняння даних за два роки, як робили минулого січня.

На всіх діаграмах нижче
зелене коло – дані за 2019 рік
червоне коло – дані за 2018 рік (якщо інше не зазначено окремо)
Вгорі кожної діаграми є синій рядок, з якого зрозуміло, які фільтри застосовані.

Всього за 2019 рік до всіх воєвудських ужондів Польщі від громадян України було подано 173028 заяви на карти побиту всіх типів.
По воєвудствах виходить така картинка:

Screenshot_2020-01-02 Statystyki – Polska – Wydane decyzje – Mapa – Decyzja Negatywna – Porównanie lat 2018 2017 – Kraj UA [...]

Попереднього, 2018 року, заяв було  151133, тобто – менше, але не значно – зростання складає трохи більше, ніж на 10%.
А ще на рік раніше зростання склало 20%. Тож, зменшення дійсно відбувається.
Але це ніяк не зменшення абсолютної кількості заяв, а лише зменшення темпу збільшення  😉 Яким би каламбуром це не звучало!
Якщо проводити аналогії, то це приблизно те саме, що сьогодні людина захворіла, й у неї температура з нормальної підскочила до 38,2.
А завтра ще піднялася – до 38,4.
Тобто, натяків на одужання ще немає 😉 Але й шанси впасти в гарячку сильно зменшилися 😉

Цікаво також співставити дані по воєвудствах.
Минулорічна діаграма виглядала так:

подані вньоски

Тут варто одразу зазначити, що цифри нижньої діаграми за 2018 рік у зеленому колі  трішечки відрізняються від даних за той самий 2018 рік в червоному колі на діаграмі вверху. Ця різниця, скоріш за все, виникає внаслідок корекції різноманітних помилок  впродовж року.
Надалі будемо вважати таку різницю статистичною похибкою, якої неможливо позбутися.

Бачимо, що цього року є зменшення кількості заяв по 4-х воєвудствах, щоправда, незначне.
В більшості воєвудств спостерігаємо так само незначне збільшення.
Принаймні у двох воєвудствах (Нижньосілезькому та Малопольському) кількість поданих заяв у 2019 році зробила суттєвий стрибок.

Є ще одне цікаве спостереження – ті два воєвудства, в яких подано значно більше заяв цього року, наче помінялися місцями із сусідами.
Тобто, маємо дві пари Нижньосілезьке-Великопольське та Сілезьке-Малопольське воєвудства, в яких відбуваються схожі процеси: один рік стрибок кількості заяв відбувається в одному, в іншому – показник практично не змінюється, наступного року все навпаки.
При тому всі ці 4 воєвудства є популярними місцями поселення мігрантів.

Й ще варто відмітити, що в облюбованому мігрантами Нижньосилезькому воєвудстві сподіватися на виправлення ситуації з термінами розгляду справи, не варто – за 2019 рік була подана рекордна кількість заяв.
Нижньосилезьке воєвудство вийшло на друге місце по поданих заявах загалом по Польщі, обійшовши головного “конкурента” – Великопольське воєвудство.
Навряд чи це сприятиме прискоренню роботи ужонду.
Й особливо складною  буде ситуація із картами тимчасового перебування:

Screenshot_2020-01-02 Statystyki – Polska – Wydane decyzje – Mapa – Decyzja Negatywna – Porównanie lat 2018 2017 – Kraj UA [...]
У відділі, який обслуговує заяви на сталий побит та на статус резидента, все відносно стабільно.

Наступний наш показник – видані децизії.
Ми з’ясували, що за рік було прийнято – 173028 заяв від українців.
Оброблено більше? Менше? Як думаєте?

Навіть по діаграмі видно, що наявний суттєвий прогрес у пропускній спроможності ужондов: практично у всіх воєвудствах цифри не просто більші, а суттєво більші:

Screenshot_2020-01-02 Statystyki – Polska – Wydane decyzje – Mapa – Decyzja Negatywna – Porównanie lat 2018 2017 – Kraj UA [...](1)

Якщо ж рахувати зовсім точно, то маємо 138062 виданих децизій в 2019 році порівняно із 108095 в 2018 році.
Тобто, видано децизій на 30 тисяч більше, ніж минулого року. Це – добре.
Але й подано на 22 тисячі більше. Тож, фактично всі намагання ужондів прискорити свою роботу, дозволяють їм зберігти вже звичні терміни розгляду справи, але не скоротити їх.

Тут щоразу доводиться робити уточнення – загальна кількість виданих децизій включає в себе й негативні також. А отже про  показник “всі децизії” неможливо говорити як позитивний чи негативний. Часто ті, кому “світить” негативна децизія мріють як раз про те, щоб справа розглядалася подовше й вони встигли отримати необхідні документи та посилити свою заяву.

Тому  наступний показник, мабуть, найважливіший – кількість позитивних децизій:

1111

Тут треба визнати, що інтуїтивне сприйняття “негативних децизій більшає” не підтверджується.
Позитивними наразі є 3 децизії з кожних чотирьох.  Це те саме співвідношення, що було й в першому півріччі 2019  року.
У порівнянні також добре видно, що кількість позитивних децизій суттєво зросла.  До того ж – картинка стала значно одноріднішою по всіх воєвудствах.
Й  це, звісно, просто чудовий висновок з сухих цифр.
Єдиним воєвудством, в якому показник має негативну тенденцію є Любельське воєвудство. Але в ньому й заяв на карти поменшало.

Це, звісно, не означає, що негативних децизій в абсолютному вимірі теж не побільшало. Побільшало. Але пропорційно. Майже скрізь.
Тобто, співвідношення виданих позитивних та негативних децизій утримується на такому ж самому рівні.
Ознак того, що воєвуди почали поспіхом видавати негативні децизії, аби лише зменшити терміни розгляду справ, немає.
Проте ситуація є відмінною  у Мазовецькому та Великопольському воєвудствах –  кількість негативних децизій тут зросла зовсім не пропорційно.

Але це ще не все.
Оскільки рівно в середині минулого року трапився розгромний звіт NIK “Польща не готова до прийому іноземців“, дуже цікаво подивитися – чи спричинив цей звіт якісь подвижки в роботі ужондів?  Чи відрізняються результати роботи ужондів у першому та другому півріччях?
Для цього варто порівняти дані за підсумками 2-х кварталів та всього року загалом.

За перше півріччя 2019 року кількість виданих децизій (для громадян всіх країн) склала 113 тисяч.
Загалом за рік вийшло 207353.
Тож, обсяг виданих децизій у  2-му півріччі скоротився. Такою є щорічна практика й навряд чи на показники якось вплинув нашумілий звіт.
Але все ще залишається сподівання на те, що воєвуди не стали реагувати поспіхом, а намагаються знайти системні рішення.
Ось дві діаграми – за перше півріччя та за підсумками цілого року.
Ви можете побачити динаміку в розрізі свого воєвудства.

2019

всі децизії 2019

Тут ще варто зазначити, що з загальної кількості у 207 тисяч децизій, 138 тисяч отримано українцями.
Тобто, можна казати, що українці складають 2/3 від всіх мігрантів Польщі, які намагаються отримати дозвіл на перебування (карту побиту).

Якщо ж подивитися на кількість позитивних децизій – тут спостереження будуть змістовнішими.
Загальне співвідношення збереглося – 86446 децизій в першому півріччі та 155845 загалом за рік складають  стандартну пропорцію (показник першого півріччя дещо вищий, як зазвичай).
Але в розрізі воєвудств можемо побачити дещо цікаве. Й трохи тривожне.
Йдеться про Мазовецьке воєвудство. Тут у другому півріччі пропорція суттєво порушена. Кількість позитивних децизій відчутно зменшилася.  Тут статистичні дані підтверджують суб’єктивні оцінки.
А от у  Нижньосілезькому та Малопольському воєвудствах статистика доволі обнадійлива.
Мешканцям інших воєвудств пропонуємо співставляти та робити висновки самостійно.

позитивна

Screenshot_2020-01-02 Statystyki – Polska – Wydane decyzje – Mapa – Porównanie lat 2019 2018 – Kraj UA – MIGRACJE GOV PL

Отже, загальні висновки з аналізу статистичних даних сайту migracje.gov.pl є такими:

  •  Станом на початок року існує загалом 423020 дійсних дозволів на проживання іноземців в Польщі
  • Кількість поданих заяв на карти все ще зростає. Вже значно повільніше, ніж раніше, але роботи ужондам все одне більшає
  • Спроби ужондів прискорити / упорядкувати свою роботу призводять до того, що вдається стримувати подальше збільшення термінів очікування децизії. Про скорочення цих термінів поки що не йдеться
  • Варто готуватися до ще довшого очікування децизії у Нижньосілезькому воєвудстві – тут кількість поданих заяв зросла найбільше серед всіх воєвудств, а показники ефективності роботи ужонду фактично не змінилися
  • Співвідношення позитивних та негативних децизій (3:1) зберігається й цього року. Виключенням є Мазовецьке воєвудство, в якому кількість виданих негативних  децизій у 2-му півріччі   суттєво зросла
  • Звіт NIK “Польща не готова до прийому іноземців” поки що не має помітного впливу на показники роботи воєвудських адміністрацій

 

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

2 comments

  1. Цікаво би ще знайти статистику скільки часу займає видача карти побуту (від подачі до отримання) в кожному з воєводств і наскільки на цей час впливає кількість поданих заяв.

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s