Як може бути, щоб безвіз поновлювався під час перебування в Польщі?

Posted by

Це просто дивовижно, наскільки легко вкорінюються доволі абсурдні твердження та ніяк документально не підтверджені міфи!
Дійсно, як бур’яни – скільки не витрачай зусиль на прополку, все одне вилізуть 😦

Можливо, не варто було б знову намагатися пояснити те, що давно нами розкладено по поличках у цих статтях

Як можна витратити безвіз ще не маючи біометричного паспорта

Короткострокове і довгострокове перебування: як ефективно використати всі дні без зайвих перетинів кордону

але ж знову й знову у фейсбуці пишуть “у візовому центрі кажуть…”, “навколо мене всі переконані….”, а тепер ще й нас на сайті запитали:

Чи правда, що коли маєш карту побиту оновлюється безвіз?
Карту чекали довго. Це такий закон є?
Насправді, майже від кожного чути, що треба пересидіти в Україні, щоб знову оновити безвізовий режим. Мене в візовому центрі запевняли теж, що не можна мати безвізу коли в Польщі на карті, бо його вичерпали при очікуванні, для того треба чекати в Україні 3 місяці.

Отже, спочатку.

У іноземців в чужій країні є 2 типи перебування – довгостроковий та короткостроковий.
Вони обумовлюються не кількістю днів, а документом для перебування.
Довгостроковим  перебування буде лише тоді, коли людина має національну візу (D) або карту побиту. З такою підставою можна знаходитися в Польщі безперервно більше 90 днів поспіль.

Інший тип перебування – короткостроковий – забезпечує будь-яка інша підстава: біометричний паспорт, шенгенська віза (С), очікування карти (“печатка”), нелегальне перебування, тощо.
На короткостроковому перебуванні можна легально знаходитися в Польщі лише 90 днів в півроку.
Перебування “на печатці” тут сильно плутає карти, адже воно вкрай рідко буде тривати менше 90 днів.  Саме тому законом й встановлені рамки розгляду справи у 2 місяці. Й саме тому люди так плутаються, що ця умова не виконується.

Але уявімо собі, що людина “на печатці” дійсно перебуває не довше 2-х місяців.
Як тоді відбувається перехід з одного типу перебування на інший?

Приїхала людина в Польщу по безвізу. Пробула місяць. Подала на карту. Чекала ще півтора місяці. Весь цей час у неї витрачався шенгенський коридор 90/ 180 (максимум 90 днів на півроку).

Тут людина отримує децизію та карту. Тепер перебування стає довгостроковим.
Це можна пояснити, що людина начебто виходить з “шенгенського коридору” й потрапляє в інший вимір.
А якщо людина не перебуває у “шенгенському коридорі”, то дні перебування вже не рахуються, а от дні НЕперебування починають свій відлік.
Після сплиття 90 днів НЕперебування “шенгенський коридор” знову новесенький, можна ним користуватися, наприклад, для поїздок в інші  країни ЄС.

Отже, не обов’язково бути поза межами шенгенської зони, щоб безвіз відновлювався.

Тепер повернемося до довгого очікування карти. Так, період “на печатці” триває понад 90 днів й тоді “шенгенський коридор” буде постійно вичерпаний. В Польщі знаходитися можна (ця можливість прямо прописана в законі Про іноземців), а їздити по шенгену – не можна.
На момент отримання карти відбувається такий самий перехід на довгострокове перебування та “шенгенський коридор”  починає відновлюватися так само, як було описано вище. Просто вважаємо, що було витрачено рівно 90 днів, а не більше (за умовами Шенгенського кодексу більше 90 днів витратити просто неможливо).

Ось так й виходить, що можна дочекатися карту, залишитися в Польщі й через 90 днів знову мати повний безвіз без виїзду в Україну.

Так, це все доволі заплутано.
Але достатньо запам’ятати просте правило: перебування в Польщі на карті / національній візі для безвізу виглядає так, начебто ви не в Польщі й не в шенгенській зоні.
Ну, елементарно ж, правда? 😉

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

11 comments

 1. Добрый день! У меня такой вопос, Муж на данный момент находится в Польше по Воевудскому приглашению, у него рабочая виза заканчивается 10.04.2020 г., может он остатся еще в Европе ( он работает водителем) по безвизу на 90 дней если у него биометрический паспорт? Или нужно составлять допуговор с работодатем? ПРиглашение было выдано полтора года назад. Спасибо за ответ!!!!

  Подобається

  1. Остаться в Европе по безвизу после окончания визьі можно.
   Но, видимо, он хочет работать, а не гостить у друзей.
   По безвизу работать в Европе нельзя

   Подобається

   1. Так может ему нужно еще даговор с компанией на месте подписать или так нельзя? И что будет если он все таки останется без договора? Спасибо за ответ!!!!!

    Подобається

   2. Договор нужен. Работать без договора нельзя даже в Польше.
    Но работать по безвизу на территории Польши можно, а не территории других стран ЄС – нет

    Подобається

 2. >З огляду на те, що друк карти зараз триває довго, то через 3 місяці від децизії можна спокійно перетинати українсько-польський кордон.

  Наскільки я знаю, без картки назад до Польші не можна в’їхати, тому що немає дійсного посвідчення особи, яке надає право на тривале перебування в Польщі

  Подобається

  1. Ваша інформація є невірною.
   Якщо з дати децизії минуло 90 днів, то українсько-польський кордон можна перетинати по безвізу за умови наявності при собі децизії. Децизія не є підставою для перетину кордону. Підставою є безвіз. Але децизія дає можливість вирахувати, коли безвіз поновився

   Подобається

 3. Хотів вас спитати, можливо ви зможете дати відповідь – відлік довгострокового перебування починається з моменту початку дії дозволу на перебування (decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt) чи з дати виготовлення пластикової картки ?

  Подобається

  1. З дати децизії.
   З огляду на те, що друк карти зараз триває довго, то через 3 місяці від децизії можна спокійно перетинати українсько-польський кордон. Звісно, мати з собою децизію.
   Інший кордон перетнути по безвізу не вдасться, адже в інших країнах децизія – не є достатнім документом

   Подобається

   1. Дякую за відповідь.

    Хотів би уточнити важливий момент – мандрувати до України з Польщі можна одразу після отримання картки на руки, адже при поверненні до Польщі одразу настає тривале перебування, а не короткочасне, яке обмежене в 90 днів на пів-року.

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s