Гаряча лінія інспекції праці для українців

Posted by

Мабуть, найчастішими питаннями в соцмережах серед заробітчан, що стосуються безпосередньо праці, є два – порадьте роботу та як змусити роботодавця віддати невиплачені кошти.

На жаль, часто ці питання є взаємопов’язаними.
Поспішність та нерозбірливість при пошуку  роботи призводить до того, що люди обирають начебто привабливі пропозиції (ті, де обіцяють в підсумку хороші виплати), щоправда,  ці райдужні перспективи зазвичай супроводжуються умовами, які мали б насторожувати (часткова зайнятість згідно формального договору, доплата готівкою, робота за іншою адресою тощо).

Наслідком такого працевлаштування доволі часто стає те саме питання “як повернути собі не виплачені кошти”, з  якого починається ця стаття.  І відбувається чергове коло “добрих” порад: нічого не вдієш, не треба було погоджуватися, доказів немає, тощо.
Ми переконані, що вихід тут є. Попри те, що доказів наче немає й попри те, що такий працівник й сам є порушником.

Одним з інструментів, який тут може стати в нагоді, є Інфолінія Інспекції Праці для українських працівників.

Ця лінія створена лише в січні поточного року. Отже,  про її дієвість судити поки що зарано. Але варто спробувати.

Номер телефону Інфолінії залежить від того воєвудства, в якому ви працюєте.

Працівникам mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i lubuskiego воєвудств необхідно набирати 22 391 83 60 з 9:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю.

З warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego воєвудств  дзвонити потрібно на номер 89 333 17 41 в ті ж самі години.

Для працюючих на території воєвудств podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego діє номер 22 111 35 29 з понеділка по середу з 16:00 до 20:00.

По всіх цих номерах оператори розмовляють українською мовою. Таким чином – не має значення, наскільки добре ви знаєте польську.

З огляду на досвід роботи інших інфоліній, вам тут навряд чи допоможуть вирішити вже наявну суттєву проблему. Це буде радше консультація по загальних питаннях – які документи потрібні, яка погодинна ставка має бути, які права ви маєте, тощо.  Або ж підкажуть адресу, куди варто звернутися.
Але й ця інформація для когось може стати рятівною соломинкою.

Тож – користуйтеся й повідомляйте, наскільки Інфолінія  відповідає своїй назві.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s