Коли краще подавати на другу карту

Posted by

Після того, як іноземець врешті-решт дочекався тієї омріяної карти побиту, перше, що сподає на думку – ця людина вже є експертом з отримання дозволу на проживання, вже все пройшла й далі буде все на автопілоті.
Але ж зовсім скоро постає питання отримання наступної карти й тут несподівано виявляється, що знову потрібні нові знання. Як з самого початку.

Доволі часто можна зустріти жарти: “Отримали карту? Вже пора подавати на нову!”

Чи дійсно варто саме так й зробити? Чи це лише жарт?
Працівника зрозуміти можна – пробувши в підвішаному стані рік чи два, знову повторювати те саме не хочеться, а хочеться всіма силами скоротити той період, коли знову не можна буде виїжджати.
Відтак, хотеться подати нову заяву якомога раніше, аби найбільше часу очікування припадало на той період, коли є діюча карта.

Аж тут юристи на роботі, стверджують, що подавати можна буде лише коли до кінця дії карти залишиться не менше 90 днів.
Звісно, такі умови вганяють працівників у розпач.

Чи дійсно в законі є норма, що раніше 90 днів на нову карту подавати не можна?
Звісно, немає! Й не може бути.
Не можна обмежити людині її вільний вибір в такому питанні.
Тим більше, що людина в будь-який момент може й  змінити роботу також.

То значить, юридична служба вигадала обмеження?
Ні, не зовсім так.
Чого хоче роботодавець, який наймає іноземця? Подати один раз пакет документів й не бігати щоразу за новими папірцями чи зі всякими коригуваннями поданих документів, вірно?

Тому юристи (як в даному прикладі) послуговуються нормою статті 88а (1a)
Ustawy o promocji zatrudnienia iinstytucjach rynku pracy

88а
1a. Przedłużenie zezwolenia następuje na pisemny wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi, złożony nie wcześniej niż w terminie 90 dni i nie później niż w terminie 30 dni przed upływem okresu ważności zezwolenia

Це схоже на відому норму: якщо на карту подати після 3-х місяців роботи на певного роботодавця, то можна продовжувати працювати в очікуванні карти.
А якщо раніше – то потрібний дозвіл.

В даному випадку приблизно так само: якщо подати на нову карту не раніше, як за 3 місяці до кінця діючої, та не пізніше, як за 1 місяць до того, то подовження дозволу на працю відбувається автоматично, й не треба хвилюватися, що там із дозволом, поки працівник чекає на карту.

Тому відділ кадрів може наполягати на тому, аби працівник на нову карту подавав саме в цей період. Інакше доведеться окремо замовляти zezwolenie / oswiadczenia , якщо карта вчасно готова не буде.
Оце й вся причина. А подавати на карту можна тоді, коли зручно.
Звісно, бажано, щоб зручно було й працівнику, й роботодавцю.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s