Як правильно легалізувати немовля, яке народилося в Польщі

Posted by

Виглядає так, що питання Як рахується безвіз для дитини, яка народилася в Польщі  вже мало-помалу себе вичерпало.
Хто не хоче вірити, що до отримання паспорту дитина все одне використовує безвіз, вже так й не повірить. Тут допоможе лише заборона в’їзду у самий неочікуваний момент.
Тим часом життя триває. Й породжує нові питання.

Наприклад, такі:

Дитині 4 місяці, народилася в Польщі, чекаємо на карту побиту, є печатка в паспорті. Хочемо виїхати до України. Для того, щоб потім повернутися до Польщі їй треба відкривати візу.
Яку візу відкривають для немовлят і які для цього потрібні документи?

Або ж навіть  так:

Дитині 4 місяці, безвіз вже протермінували, на паспорт ще чекаємо. Чи приймуть у нас документи на карту? Чи не дадуть депорт?

Здавалося б – між цими питаннями немає нічого спільного. Але воно є.
Про це спільне й поговоримо.

Почнемо з подачі на карту дитини, яка народилася в Польщі й перебуває тут понад 90 днів.

Чи можна подати на карту, якщо дитина фактично перевищила термін перебування по безвізу?

На жаль, однозначної відповіді тут немає.
Бували випадки, коли батьки подавали на карту дитині, яка пробула в Польщі від народження майже рік й таку заяву не лише прийняли, а й вже видали карту.
Разом із тим, були відмови у прийнятті заяви з тієї причини, що дитина вичерпала легальний  термін перебування. При тому принаймні у одного з батьків  була карта/ печатка про очікування карти.
Чи варто пробувати – вирішувати вам.
Нижче є міркування, чому для початку може бути краще отримати дитині візу.

Де краще робити паспорт дитині – в Польщі чи в Україні?

Якщо родина не планує поїздку в Україну в перші місяці життя дитини, то тут варіантів небагато – потрібно йти в Консульство й робити дитині повний пакет документів.

Якщо ж родина все одне планує виїхати з Польщі принаймні на якийсь період – то тут варто зважити.
За документом для перетину кордону (Посвідчення особи на повернення в Україну ) все одне в Консульство звертатися доведеться.
Робити лише паспорт для виїзду (швидко, не затратно) або звичайний закордонний паспорт дитини (чекати до трьох місяців, вартість – 151 злотий + присяжний переклад + послуги нотаріуса) – вирішувати батькам дитини.

Які переваги отримання паспорта дитини в Україні?

У процедурі отримання  паспорта дитини в Україні та закордоном є суттєві відмінності.

  • при подачі на паспорт за кордоном вимагається присутність обох батьків (або довіреність від того, хто відсутній). Це вимагає додаткових витрат. В Україні на закордонний паспорт дитини може подавати один з батьків.
  • вартість адмінпослуги в Консульстві складає 151 злотий при звичайному режимі (до 3-х місяців) та фактично стільки ж (1034 грн) в Україні за термінове виготовлення (3 або 7 днів).
  • в Польщі потрібно надавати більший пакет документів (PESEL дитини, оказ проживання батьків в Польщі)

Крім того, за умови отримання паспорта в Україні, при в’їзді в Польшу в ньому поставлять штамп перетину кордону (який знадобиться для  обрахунку днів, наприклад).

Які можуть бути складнощі?

Все ще існує упередження, що закордонний паспорт оформлюється за місцем реєстрації й дитину доведеться в Україні “прописувати”.
Це не так. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації.
Тому відсутність в паспортах батьків дитини української реєстрації місця проживання не може бути завадою для подання заяви на видачу паспорту дитині в будь-якому паспортному сервісі.

Чи зможе дитина повернутися в Польщу по безвізу?

Однозначно так, якщо родина виїхала з Польщі до того, як дитині виповнилося 3 місяці. Тоді у неї безвіз не вичерпаний й її мають впустити знову по безвізу.

Якщо 90 днів вичерпано, паспорт отриманий в Україні та родина хоче повернутися в Польщу, то, відповідно до закону, потрібно дочекатися безвізового коридору або мати національну візу (тут ми нарешті прийшли до питання національної візи).
Фактично ж, прикордонники не мають жодної інформації, скільки дитина пробула в Польщі до виїзду. Тому зазвичай пропускають.

Наявність штампу перетину кордону в паспорті дитини надалі зніме частину питань щодо легальності перебування, якщо батьки вирішать подавати дитину на карту.

Національна віза. В чому її перевага?

Якщо батьки дитини звикли подорожувати й не планують після народження дитини відмовлятися від цієї звички (за наявності карт або віз, звісно), то дитина, яка вичерпала безвіз ще не маючи паспорту, буде стримувати подорожі батьків.

Отже, якщо виїхати, отримати національну візу та дочекатися відновлення шенгенського коридору, після цього моменту можна зі спокойним сумліням подорожувати всією родиною  шенгенською зоною без обмежень.

Наявність національної візи у дитини не виключає подачу її на карту, якщо батьки мають намір затриматися в Польщі надовго.
Але наявність візи дозволить відкласти подачу на карту на пізніший термін, якщо в цьому є потреба.

Як таку візу для дитини отримати?

Якщо родина виїхала в Україну, тут отримала паспорт, то є сенс одразу ж оформити дитині візу, навіть якщо не вичерпаний безвіз.
Звертатися краще в консульство – тут віза буде повністю безкоштовна.
Для отримання візи потрібно буде заповнити візову анкету, додати до неї ZUS на дитину, документи, які підтверджують перебування батьків в Польщі (карта побиту / віза, оренда житла, робота тощо).

Часто кажуть, що для оформлення візи потрібне “запрошення з жлобку”.
Ця інформація – некоректна.
Якщо дитина й так ходить в садок / збирається йти, то додати до візової анкети довідку про зарахування буде не зайвим.
Якщо дитина до садка ще не ходить, то добувати цю довідку “за будь яку ціну” не варто. Для візи достатньо й того, що батьки мають підстави для перебування в Польщі.

Маєте запитання, на яке не знайшли відповіді?
Пишіть його в коментарях. Ми долучимо його до загального переліку та надамо відповідь.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s