Учні поліцеальних шкіл, віком до 26 років, можуть не сплачувати ZUS

Posted by

Скільки б не було написано про переваги навчання у поліцеальних школах, завжди знайдеться ще один плюс, про який ми раніше не знали.
Щойно знайшли ще один  й поспішаємо поділитися цим знанням з вами.

В цьому роз’ясненні відділу ZUS в Любліні (файл в форматі PDF) можемо прочитати детальне обгрунтування із посиланням на законодавство щодо звільнення роботодавця від обов’язку сплати внесків в ZUS на працівника, який одночасно навчається в поліцеальній школі.

Суть ситуації така: фірма хоче прийняти на роботу по умові зліценя 20-річного працівника, якій начається в поліцеальній школі зі статусом публічної.
Роботодавець звернувся до ZUS по роз’яснення, чи потрібно такого працівника реєструвати в ZUS  та переказувати внески на нього.

Тут важливо підкреслити, що звільнення від обов’язку сплати внесків до ZUS  для учнів шкіл у віці 26 років стосується саме робіт на умові zlecenia (яку зазвичай не дуже схвалюють, але в цьому випадку вона може бути особливо привабливою для роботодавця). Також підійде агенційна умова, головне – аби не умова  про працю (трудова угода).

У наданій на запит роботодавця відповіді ZUS підкреслює, що йдеться виключно про внески на соціальне страхування.

Відповідно до положень Закону Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych:

Art.6.
1. Obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym podlegają, z zastrzeżeniem art.8 i 9, osoby fizyczne, które na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej są:
4) osobami wykonującymi pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy oświadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, zwanymi dalej „zleceniobior-cami”, oraz osobami z nimi współpracującymi, z zastrzeżeniem ust.4;

4.Osoby określone w ust.1 pkt 4 nie podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami szkół ponadpodstawowych lub studentami, do ukończenia 26 lat.

Тобто, дійсно в законі прямо передбачено звільнення від сплати внесків на соціальне страхування для працівників, які працюють на договорах підряду (zlecenia та подібних), які не досягли 26 років й які паралельно із роботою вчаться у ліцеях, технікумах, поліцеальних школах, вишах тощо.
Це стосується страхових внесків на пенсійне забезпечення й страхування від нещасних випадків, наприклад, але не стосується страхування здоров’я.  Втім, страхування здоров’я для таких працівників й так є не обов’язковим, а добровільним.

Тут варто зауважити, що орган ZUS, який написав листа, зауважив, що його висновки стосуються виключно заявника, який подав запит.
Що, звісно не відміняє норм закону, на які посилається ZUS.
Й що ніяк не заважає тому роботодавцю, який все ж сумнівається, подати подібний запит до відділу ZUS за місцем свого розташування.

Інформація про пільгу отримана від міграційної юристки Halina Lewitcka, яку ми не втомлюємося рекомендувати як кваліфікованого професіонала своєї справи.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s