Як змусити роботодавця видати PIT-11 замість IFT?

Posted by

В мережі зазвичай можна зустріти безліч порад на кшталт “я робив/робила отак, все вийшло, значить так правильно”.
Ми не є прихильниками такого підходу й завжди вважали та вважаємо, що одиничний досвід не може бути єдиною підставою для наслідування. Тим більше, коли він суперечить законодавству (що доволі часто присутнє в таких порадах з особистого досвіду).

Але цього разу ми хочемо порушити власну традицію та розповісти саме про успішний практичний досвід.
Тому що тут дещо інша історія.

Що саме трапилося?
До нас за порадою звернулася наша читачка, оскільки у відділі кадрів явно намірилися замість PIT-11 всім працівникам надати IFT (звіт про сплачені податки), без урахування періоду роботи відсутності у цих працівників довідки податкового резидента України.

Такий намір доволі виразно анонсувало оголошення, яке було розміщено на видному місці:

82973133_2633546206921744_9219953552124805120_n

На помилки просимо уваги не звертати, трапляється…

Працівники цієї фірми пішли у  відділ кадрів, аби пояснити, що вони не є податковими резидентами Україні, працюють в Польщі вже другий рік поспіль й розраховують отримати РIT-11, а не IFT, як намірилася робити бухгалтерія.
А  справді намірилася, адже РIT-11, ще й в паперовому вигляді, точно немає сенсу надсилати в Україну.
Підозри працівників виправдалися. Бухгалтерія дійсно підтвердила, що збирається видати їм IFT, адже вони в цій фірмі поки що працюють по першому освядченню, а це точно менше 183-х днів.

Ми порадили цим працівникам подати до бухгалтерії лист із повідомленням, що вони є податковими резидентами Польщі (зразок листа знаходиться тут).
Лист на бухгалтерію не подіяв. Сказали, що якби таку заяву подали в момент працевлаштування… А тепер вже пізно.
Втім,  бухгалтерія, може й не бажаючи того, дала підказку. Там зажадали офіційний документ, що працівник є податковим резидентом Польщі.

Ну, документ – так документ. Ми завжди вважаємо, що офіційний шлях – найпряміший.
На цьому моменті ми порадили  звернутися за такою довідкою в податкову.
Наша читачка так й зробила.
Й на власному досвіді з’ясувала: якщо раніше іноземець вже подавав в Польщі податкову декларацію (PIT-37), то ця інформація є у податківців й вони без зайвої метушні одразу ж на місці видають ту саму довідку.
Називається вона “Сертифікат податкового резидента Польщі” (CFR-1) і виглядає так:
Форма CFR1 (файл для скачування в форматі PDF).

Для її отримання потрібно звернутися в податкову за місцем проживання, знати свій PESEL та сплатити держмито у розмірі 17 злотих, як зазвичай.

cfr1

Якщо раніше ви РIT не подавали, то це не означає, що ви не зможете отримати сертифікат.
Звертатися потрібно так само в податкову за місцем проживання, так само мати PESEL  та сплатити 17 злотих. На додачу доведеться заповнити анкету, яку вам дадуть в податковій, в якій зазначити, що мешкаєте в Польщі понад 183 дні в рік й саме тут знаходиться центр ваших інтересів.
С цьому випадку на сертифікат доведеться чекати тиждень.

Після надання такого сертифікату в бухгалтерію, наша читачка отримала РIT-11 впродовж 2 тижнів.
Марудно? Але ж бажаний результат досягнуто!

Вся ця історія трапилася у Кракові. В інших воєвудствах може бути дещо інакше. Якщо у вас є подібний досвід  – напишіть нам про нього в коментарях й ми його теж врахуємо у наших консультаціях.

Нашу читачку звуть Iryna Shyshkina  й ми їй дуже дякуємо за цю корисну багатьом інформацію.

Й одразу ж доповнення.
Роботодавці мають подати звітність (РІТ-11) в податкову до 31 січня.
Зараз вже кінець лютого. Деякі надміру вперті роботодавці посилаються на це, пояснюючи. зо вже нічого не змінити, звіт подано, поїзд пішов…
Втім, це не так. У будь-якій звітності є період для виправлення помилок.
Тому варто твердо казати роботодавцю, що краще вони там самі виправлять зроблену помилку, ніж до них прийде з перевіркою податкова на підставі скарги.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

6 comments

  1. Доброго дня,працювали в Польщі з чоловіком до кінця грудня 2019р.(чоловік 4 місяці а я 2,5міс) на умові злецення,тепер отримали поштою від роботодавця : я форму IFT-1R ,а чоловік IFT-1R і РІТ-11,чи маємо тепер заповнювати РІТ-37 ,чи що потрібно з цими формами зробити?працювали вперше,до цього ніякі форми не заповнювали.

    Подобається

      1. Вам немає про що хвилюватися.
        Навіть якщо податкова на підставі ПІТ-11 сформувала звіт вашого чоловіка, а він його не підписав, то він приймається як є. Якщо колись буде потрібно його скоригувати, то можна це зробити впродовж 5 років.
        А от IFT в польську податкову звітність не потрапляє;
        Якщо строго по закону, то вам потрібно здати декларацію в Україні й в ній вказати, що податок заплачений в Польщі; Але це вже на ваш розсуд
        https://bit.ly/2IQ5t9s

        Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s