500+ можна отримувати й без примітки “доступ до ринку праці” на карті побиту

Posted by

Якщо ви перебуваєте в Польщі разом з дітьми, то, мабуть, ви вже цікавилися програмою підтримки родин 500+ або навіть намагалися отримати цю допомогу.

Якщо ж ви поки що не маєте карти побиту, то ваші сподівання мали б розбитися о бюрократичну відмову: для отримання 500+ іноземцями головною вимогою є наявність карти побиту з поміткою “доступ до ринку праці“.

Раніше ми вже  писали таке  про вимоги до отримувачів допомоги:

Можливість скористатися програмою “Сім’я 500+” є у тих, хто має дозвіл на тимчасове перебування з метою праці, яка вимагає високої кваліфікації (тобто, у тримачів так званої “блакитної карти”), а також у тих іноземців, які мають право перебування в Польщі з поміткою “доступ до ринку праці” щонайменше на півроку.

Підставою для такого твердження є закон   Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, в якому зазначається:

Art.1.

2. Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje:

2) cudzoziemcom

c) przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w art.127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013r. o cudzoziemcach, jeżeli zamieszkują z dziećmi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
d) posiadającym kartę pobytu z adnotacją „dostęp do rynku pracy”, jeżeli zamieszkują z dziećmi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem obywateli państw trzecich, którzy uzyskali zezwolenie na pracę na terytorium państwa członkowskiego na okres nieprzekraczający sześciu miesięcy, obywateli państw trzecich przyjętych w celu podjęcia studiów lub pracy sezonowej oraz obywateli państw trzecich, którzy mają prawo do wykonywania pracy na podstawie wizy,
e) przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
– jeżeli zamieszkują z dziećmi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem cudzoziemców, którym zezwolono na pobyt i pracę na okres nieprzekraczający dziewięciu miesięcy

Насправді, в цій статті пунктів значно більше, але вони або не стосуються наших співгромадян або ж окреслюють екзотичні випадки (наприклад, науковців або керівників підприємств, які перенесені в Польщу з ЄС).

Здавалося б – все чітко та ясно.
Категорії отримувачів допомоги визначені однозначно.

Але, як ми з’ясували за допомогою міграційної юристки Надежда Дидур, адміністративним судом Польщі вищої інстанції (Naczelny Sąd Administracyjny)  ще восени 2018 року було винесено рішення  по справі OSK 535/18 (його можна знайти тут), яке розширює коло осіб, які можуть претендувати на допомогу 500+, а саме: ті іноземці, які мешкають в Польщі разом з дітьми, мають карту побиту, на якій НЕ написано „dostęp do rynku pracy”, але при тому вони мають Zezwolenie na pracę тривалістю більше 6 місяців,  також відповідають формальним вимогам закону.

Здавалося б – нова шпаринка зовсім вузенька, кому вона допоможе?
Але менше з тим. Хіба мало таких батьків, яким зовсім не завадять ті щомісячні 500 злотих на кожну дитину, у кого на карті просто помилково не написали ті магічні слова „dostęp do rynku pracy”? Хіба ж так рідко помиляються в ужондах? Або ж тих, хто отримав першу карту по навчанню на мовних курсах або ж для проживання з членами родини, вже давно працює, подав на нову карту й нескінченно довго її чекає?
В умовах, коли справи про надання дозволу на перебування лежать роками без жодного руху, варто намагатися використовувати кожну найменшу можливість.

Тож, якщо вам відмовили у допомозі 500+ лише на тій підставі, що на карті немає слів „dostęp do rynku pracy”, але ви працюєте на підставі zezwoleniа, можете сміливо подавати оскарження та посилатися на рішення суду OSK 535/18 – Wyrok NSA

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

Якщо ви хочете нас підтримати й допомогти розвитку сайту – ви можете перерахувати будь-яку зручну для вас суму на наш рахунок PayPal

6 comments

 1. Доброго вечора в мене таке питання я заміжня за поляком. В мене є карта побиту(без доступу до ринку праці) .І також не має в мене zezwolenia . Але знайшла дуже цікавий матеріал:-( Zezwolenie na pracę w Polsce nie jest wymagane m.in. gdy cudzoziemiec:

  posiada status członka rodziny obywatela UE/EOG/Szwajcarii,

  korzysta w Polsce z ochrony międzynarodowej (posiada status uchodźcy, korzysta z ochrony uzupełniającej),

  posiada zezwolenie na pobyt stały w Rzeczypospolitej Polskiej,

  posiada zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej w Rzeczypospolitej Polskiej,

  posiada zgodę na pobyt ze względów humanitarnych,

  posiada zgodę na pobyt tolerowany w Rzeczypospolitej Polskiej,

  jest małżonkiem obywatela polskiego, posiadający zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej udzielone w związku z zawarciem związku małżeńskiego,) чи можу я подавати на 500+ .

  Подобається

  1. Якщо у вас карта по шлюбу з громадянином Польщі, то це має бути карта з доступом до ринку праці.

   Те, що викладено в статті – це не гарантія, що допомогу призначать. Це лише підказки для переконування МОПСу.
   Тож, подавати на 500+ ви можете. А призначать чи ні – залежить від вашої неполегливості

   Подобається

   1. Питання в тому, чи це помилка ужонду, чи у вас була інша підстава, не шлюб.
    Якщо помилка уряду – то вже є виграна подібна судова справа, й ви легко виграєте. Посилання на цей кейс є на початку статті.
    Якщо була інша підстава, то довести ваше правоту теж можливо, але на це потрібно більше зусиль

    Подобається

 2. Разве в Польше прецедентное право, чтобы столь категорично рекомендовать «сміливо подавати оскарження та посилатися на рішення суду OSK 535/18 – Wyrok NSA»? Разве наличие в прошлом положительного судебного решения обязывает суд к вынесению в дальнейшем такого же решения по похожему делу?

  Подобається

  1. По-перше, рішення по цій справі – не одиночне. Воно наведено як приклад у наявній тенденції.
   Якщо ви цікавитеся темою, можете пошукати подібні в реєстрі.
   По-друге, сміливо подавати скаргу не заборонено навіть тоді, коли прецедентів ще немає. Звісно, скарга або позов ні до чого суд не зобов’язують. В статті не написано, що позов обов’язково буде виграний. Ця стаття про те, що є шанс.
   Наша позиція незмінна – дотримуватися законів, відстоювати свої права й поширювати позитивний досвід інших 😉

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s