Дозвіл на перебування /Karta pobytu


ВНЖ  /вид на жительство/ и ПМЖ/постоянное место жительства/ 
Документ (в Польше — пластиковая карта), который удостоверяет личность иностранца и одновременно подтверждает получение им разрешения на проживание в Польше.

 ВНЖ и ПМЖ дает возможность иностранцу без визы и ограничений по времени и частоте перемещаться через границу Польши, а также находиться в странах Шенгенского соглашения до 90 дней в течение каждого полугодия.

 ВНЖ и ПМЖ в Польше оформляется только непосредственно на территории данного государства.

 В отличие от визы, ВНЖ и ПМЖ подразумевает более глубокую интеграцию иностранца в польское общество и наделяет его большими правами и возможностями:

– право на работу в Польше наравне с гражданами страны
– ведение индивидуальной предпринимательской деятельности
– и другими (например: участие в специальных банковских программах, оформление контракта с мобильным оператором на приобретение мобильного телефона в кредит и т.д.).

ВНЖ — вид на жительство
(карта временного проживания, карта побыту, karta pobytu na czas określony) — разрешает временное проживание на территории Польши (выдается на год или на два).

Для получения вида на жительство у Вас должны быть основания находиться (т.е. проживать) на территории Польши более 3 месяцев.

Наиболее популярные основания для получения ВНЖ

 • Ведение собственного бизнеса в Польше
 • Официальное трудоустройство
 • Обучение в Польше
 • Брак с гражданином Польши

ВНЖ продлевается каждый год при дальнейшем наличии этих оснований.

Обратите внимание:
С 1 января 2016 года изменилась форма заявки на получение ВНЖ. Обновленную заявку  можно скачать тут.

Для получения ВНЖ вам понадобится NIP. Здесь можно найти подробную инструкцию как его оформить.

В случае если проживание в Польше входит в Ваши долгосочные планы, ВНЖ является переходным статусом на пути к получению ПМЖ и, в дальнейшем, гражданства Польши.

После получения ВНЖ или ПМЖ вам также может понадобится  PESEL.

Як дочекатися карти побиту в Польщі і зберегти мобільність?

Подання документів поштою. Від якої дати рахувати?

Зміни в умовах надання дозволу на проживання

Карта із доступом до ринку праці

ПМЖ — постоянное место жительства
(разрешение на постоянное проживание, карта сталего побыту, karta pobytu na czas nieokreślony) — позволяет Вам постоянно и без ограничений во времени проживать на территории Польши без необходимости подтверждать наличие на то оснований.

Заявление на ПМЖ можно подавать по истечении 5 лет проживания на территории Польши в статусе ВНЖ (в случае ВНЖ, полученного для обучения в Польше, срок засчитывается как 1/2).

Кроме того, Вы можете получить ПМЖ в Польше (минуя статус ВНЖ) если у Вас есть документально подтвержденное польское происхождение.

Advertisements

8 comments

 1. Доброго дня.
  Я працюю в Польщі по воєвудській візі.
  Віза закінчується в середині жовтня.
  Зараз хочу подаватись на карту побиту.
  Скажіть будь-ласка чи може працедавець вписати термін з жовтня і плюс три роки.
  Чи все ж дата повинна бути таж сама, що і дата подання документів.
  Дякую.

  Подобається

  1. Можна подавати документи на карту із трудовою угодою з майбутньою датою. Можна мати угоду на 3 роки і навіть безстрокову.
   Але першу карту на 3 роки можуть не дати

   Подобається

 2. Доброго дня!
  У мене питання трохи не по темі, але на жаль не знаю іншого способу як написати вам.
  Я читала,що продовжити національну візу можна і в Польщі, якщо довести, що це необхідно. Можливо чи стикались з цим ? Чи реально взагалі це? Що для цього потрібно?
  Дякую.

  Подобається

  1. Підстави подовження дії візи перелічені в ст. 82 Закону про іноземців.

   Art.82.1. Przedłużenie okresu ważności wydanej wizy lub okresu pobytu objętego tą wizą cudzoziemcowi przebywającemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwane dalej „przedłużeniem wizy”, może nastąpić, wprzypadku wizy krajowej, jeżeli są spełnione łącznie następujące warunkі:
   1)przemawia za tym ważny interes zawodowy lub osobisty cudzoziemca albo ze względów humanitarnych nie może on opuścić tego terytorium przed upływem terminu ważności wizy krajowej lub przed końcem objętego tą wizą dozwolonego okresu pobytu;2)zdarzenia, które są przyczyną ubiegania się oprzedłużenie wizy krajowej, wystąpiły niezależnie od woli cudzoziemca inie były możliwe do przewidzenia wdniu składania wniosku owydanie wizy krajowej;3)okoliczności sprawy nie wskazują, że cel pobytu cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej będzie inny niż deklarowany;4)nie zachodzą okoliczności, zpowodu których odmawia się wydania wizy krajowej.

   Всі питання подовження візи регулюються ст. 82-89 цього закону.
   Радимо прочитати всі ці статті та оцінити свої шанси.
   Закон можна знайти за адресою http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130001650/U/D20131650Lj.pdf

   Подобається

 3. Доброго дня. Підскажіть, приїхав з родиною (я, жінка та 2 дітей) по безвізу 17.09.18. З 16.10.18 працюю по трудовому договору, який заключили зі мною лише до кінця безвіза -до 15.12.18. Маю освячення на працю, яке також до кінця безвіза. Склав внесок на карту тимчасового перебування 06.12.18, маю з канцелярії жовтий папірець з підтвердженням, що вони отримали пакет документів на мене і мою родину. Нове освячення і новий трудовий договір мені не дали і поки що невідомо чи буде, сказали на освячення подали, але вже пройшло більше 2 тижнів с того часу…не знаю чи буде. Питання:
  1) Якщо припустити, що не буде нового освячення від цього роботодавця і нової умови на працю, що мене чекає і що мені робити після 15.12.18? Чи я і моя родина тут легально буде знаходитись? Адже ми подали внесок на карту тимчасового перебування.
  2) Якщо я після 15.12.18 буду шукати нового роботодавця, скільки у мене є часу на це і щоб встигнути знайти нового роботодавця, щоб він подав по мені освячення нове, і щоб я встиг донести нові документи по карті тимчасового перебуваня?
  3) В умові праці в мене зафіксували 2100 брутто (саме такуумову ми подали до ужонду нажаль), жінка не працює, якщо не помиляюсь зараз на 1 особу треба 528 нетто, тобто 2112нетто на сімю з 4 осіб. Якщо жінка піде працювати, наприклад на півставки, то чи можна донести до ужонду її умову, щоб ужонд не дав відмову стосовно фінансової сторони?

  Подобається

 4. Доброго дня. Перебуваючи на печатці в очікуванні карти побиту хочу подати документи на карту неповнолітній дочці. Чи є якась різниця в який спосіб подати? Поштою чи особисто в уженді? Якщо поштою, чи зможе вона так само по закінченні візи знаходитись в Польщі легально, без печатки, а з доводом, що переслали документи поштою?

  Подобається

  1. Так, подання поштою є таким самим законним способом подання документів. Підтвердженням подання є поштова квітанція.
   Для дітей такий спосіб подачі є оптимальним – воне не залежать від печатки в паспорті для працевлаштування.
   Про відправку поштою детальніше можна прочитати тут: https://leewadia.wordpress.com/?s=%D0%B2%D1%96%D0%B4+%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D1%97+%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s