Дозвіл на перебування /Karta pobytu


ВНЖ  /вид на жительство/ и ПМЖ/постоянное место жительства/ 
Документ (в Польше — пластиковая карта), который удостоверяет личность иностранца и одновременно подтверждает получение им разрешения на проживание в Польше.

 ВНЖ и ПМЖ дает возможность иностранцу без визы и ограничений по времени и частоте перемещаться через границу Польши, а также находиться в странах Шенгенского соглашения до 90 дней в течение каждого полугодия.

 ВНЖ и ПМЖ в Польше оформляется только непосредственно на территории данного государства.

 В отличие от визы, ВНЖ и ПМЖ подразумевает более глубокую интеграцию иностранца в польское общество и наделяет его большими правами и возможностями:

– право на работу в Польше наравне с гражданами страны
– ведение индивидуальной предпринимательской деятельности
– и другими (например: участие в специальных банковских программах, оформление контракта с мобильным оператором на приобретение мобильного телефона в кредит и т.д.).

ВНЖ — вид на жительство
(карта временного проживания, карта побыту, karta pobytu na czas określony) — разрешает временное проживание на территории Польши (выдается на год или на два).

Для получения вида на жительство у Вас должны быть основания находиться (т.е. проживать) на территории Польши более 3 месяцев.

Наиболее популярные основания для получения ВНЖ

 • Ведение собственного бизнеса в Польше
 • Официальное трудоустройство
 • Обучение в Польше
 • Брак с гражданином Польши

ВНЖ продлевается каждый год при дальнейшем наличии этих оснований.

Обратите внимание:
С 1 января 2016 года изменилась форма заявки на получение ВНЖ. Обновленную заявку  можно скачать тут.

Для получения ВНЖ вам понадобится NIP. Здесь можно найти подробную инструкцию как его оформить.

В случае если проживание в Польше входит в Ваши долгосочные планы, ВНЖ является переходным статусом на пути к получению ПМЖ и, в дальнейшем, гражданства Польши.

После получения ВНЖ или ПМЖ вам также может понадобится  PESEL.

Як дочекатися карти побиту в Польщі і зберегти мобільність?

Подання документів поштою. Від якої дати рахувати?

Зміни в умовах надання дозволу на проживання

Карта із доступом до ринку праці

ПМЖ — постоянное место жительства
(разрешение на постоянное проживание, карта сталего побыту, karta pobytu na czas nieokreślony) — позволяет Вам постоянно и без ограничений во времени проживать на территории Польши без необходимости подтверждать наличие на то оснований.

Заявление на ПМЖ можно подавать по истечении 5 лет проживания на территории Польши в статусе ВНЖ (в случае ВНЖ, полученного для обучения в Польше, срок засчитывается как 1/2).

Кроме того, Вы можете получить ПМЖ в Польше (минуя статус ВНЖ) если у Вас есть документально подтвержденное польское происхождение.

23 comments

 1. Доброго дня, допоможіть🙏🙏
  У мене закінчилась карта побиту, я подалась на нову і чекаю, але ще раніше рік тому я користувалась з біометричного паспорту тобто( заїхала в Польщу по біометрії на якому лишалось 2 дні, і потім уже через деякий час виїхала,але вже по КАРТІ і в подальшому їздила по карті побиту,
  І в мене питання: чи можу я зараз виїхати на Україну по біометричному паспорті чи дійсний він?
  Я не можу порахувати на калькуляторі так як печатка про в’їзд до Польша є, а виїзд з Польщі був по карті і обичному паспорті.
  Дякую:)

  Подобається

  1. Печатка про в’їзд є. Далі ви перебували по карті та безвіз у вас відновлювався.
   Перетини кордону мають бути в комп’ютерній системі – у вас же сканували паспорт та карту, вірно?
   Якщо від моменту закінчення карти у вас ще не минуло 90 днів, то ви можете скористатися безвізом.
   Якщо на руках є стара карта, то її варто взяти з собою, аби пояснити прикордонникам (якщо знадобиться), що ви перебували по карті.
   Якщо карти вже немає – то залишається сподівання на комп’ютери, в яких є вся інформація
   Має все вийти.

   Подобається

 2. Добрий вечір. Проживаєм родиною (ми з чоловіком і наші двоє дітей) в Польщі вже 2 роки на основі карт тимчасового побиту. Ми з чоловіком обидвоє працевлаштовані, діти ходять в школу.Хочу спробувати подати на карту сталого побиту на основі польського походження, так як моя бабуся була полькою,але не знаю чи краще спочатку спробувати оформити карту поляка в Польщі і тоді подавати на карту сталого побиту, чи це не має сенсу і краще одразу подавати внесок на карту сталого побиту на основі польського походження? І чи при другому варіанті не втрачається можливість подання заявки на отримання грошової допомоги для осіб польського походження, які переселяються на стале? Наперед вдячна за відповідь.

  Подобається

  1. Карту поляка можна отримати лише в Консуьстві Польщі в Україні.
   В Польщі можна одразу подавати на сталий по походженню, без карти поляка.
   Щодо виплат – у нас немає інформації

   Подобається

 3. Доброго дня. Допоможіть будь ласка. Отримала карту побиту 6 м назад.
  Зараз поїхала в Україну у відпустку на тиждень. Згубила карту побиту.
  Що робити? Чи є можливість заїхати по без візу?
  (Коли чекала на карту,звісно вичерпались дні візи і без візу). Не знаю що робити, одні кажуть,що я не маю наразі днів по без візу І треба в Україні чекати 3 місяці, інші кажуть він вже відновився.

  Подобається

  1. У вас є безвіз, якщо минуло понад 3 місяці від моменту видачі карти.
   Можете спокійно заїхати по безвізу. На кордоні так й поясните. Якщо є принаймні копія або фото децизії – це вам допоможе.
   Та подати заяву на друк нової карти.
   У нас як раз вийшла свіжа публікація на цю тему https://bit.ly/2GHX5aV

   Подобається

 4. Доброго дня. Моя бувша дружина оформила карту побиту на неповнолітню дочку 8-ми років без моєї згоди. Крім того закінчився строк мого дозволу на виїзд та перебування доньки в Польщі, згідно якого донька повинна бути повернена в Україну по місцю реєстрації. Чи потрібен був дозвіл батька на отримання дитиною карти побиту? Куди звертатись в Польщі за допомогою з питання дотримання моїх прав на спілкування з дитиною і які документи я маю представити?
  Дякую.

  Подобається

  1. Вам потрібно звертатися не в Польщі, а в Україні.
   Якщо ви не позбавлені батьківських прав, то потрібно написати заяву в поліцію про викрадення дитини

   Подобається

 5. Доброго дня, маю питання.
  Чи нараховуються дні на біометричному паспорті якщо я в‘їхала до Польщі коли він закінчувався а виїхала по карті побиту. ( декілька днів була на Україні, бо мешкаю в польщі і рідко виїжаю на Укр)
  І постійно зараз на карті, то чи відкритий коридор на паспорті? Чи можу я виїхали уже на Україну по паспорті як закінчиться карта?

  Подобається

  1. Не зовсім зрозуміле питання.
   Як ви плануєте скористатися біометричним паспортом в подальшому, якщо він закінчувався ще раніше?
   Якщо ваш паспорт діючий, і якщо у вас закінчиться віза – так, ви можете дплі перебувати по безвізу й виїхати, поки не закінчився коридор.
   Аби порахувати кількість днів – ви можете скористатися онлайновим калькулятором

   Подобається

   1. Справа в тому що я заїхала по біометрії в Польщу коли залишалось 2 дні,а виїхала по карті побиту( візи в мене взагалі немає)
    І питання як порахувати чи відкритий знову коридор по біо метриці , бо карта вже закінчилась, і я зараз в Польші , подалася знову на карту і чекаю, але хотіла б поїхать на Україну.
    То чи можу я поїхати на Укр по біометриці, чи ні?
    Дякую.

    Подобається

   2. Перепрошуємо, ваш коментар не був відображений у панелі модератора ((((
    Здається, щойно дали відповідь на інше ваше питання.
    Якщо ні – напишіть будь ласка, ще раз

    Подобається

 6. Добрый день. Подались с семьёй на карты побыта от работы. Имеем одного ребёнка инвалида и после получения карты я могу оформить социальную помощь как опекун ребёнка. Но мне тогда запрет на работу. Подскажите придётся менять карту? Или как это происходит. Не могу нигде найти инфо. Спасибо огромное за помощь

  Подобається

  1. Польша не брала на себя социальньіх гарантий для мигрантов. Более того, в условиях получения картьі прямо сказано “необходимо иметь доходьі, котрьіе позволяют не претендовать на социальньіе вьіплатьі”

   Подобається

 7. Доброго дня.
  Я працюю в Польщі по воєвудській візі.
  Віза закінчується в середині жовтня.
  Зараз хочу подаватись на карту побиту.
  Скажіть будь-ласка чи може працедавець вписати термін з жовтня і плюс три роки.
  Чи все ж дата повинна бути таж сама, що і дата подання документів.
  Дякую.

  Подобається

  1. Можна подавати документи на карту із трудовою угодою з майбутньою датою. Можна мати угоду на 3 роки і навіть безстрокову.
   Але першу карту на 3 роки можуть не дати

   Подобається

 8. Доброго дня!
  У мене питання трохи не по темі, але на жаль не знаю іншого способу як написати вам.
  Я читала,що продовжити національну візу можна і в Польщі, якщо довести, що це необхідно. Можливо чи стикались з цим ? Чи реально взагалі це? Що для цього потрібно?
  Дякую.

  Подобається

  1. Підстави подовження дії візи перелічені в ст. 82 Закону про іноземців.

   Art.82.1. Przedłużenie okresu ważności wydanej wizy lub okresu pobytu objętego tą wizą cudzoziemcowi przebywającemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwane dalej „przedłużeniem wizy”, może nastąpić, wprzypadku wizy krajowej, jeżeli są spełnione łącznie następujące warunkі:
   1)przemawia za tym ważny interes zawodowy lub osobisty cudzoziemca albo ze względów humanitarnych nie może on opuścić tego terytorium przed upływem terminu ważności wizy krajowej lub przed końcem objętego tą wizą dozwolonego okresu pobytu;2)zdarzenia, które są przyczyną ubiegania się oprzedłużenie wizy krajowej, wystąpiły niezależnie od woli cudzoziemca inie były możliwe do przewidzenia wdniu składania wniosku owydanie wizy krajowej;3)okoliczności sprawy nie wskazują, że cel pobytu cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej będzie inny niż deklarowany;4)nie zachodzą okoliczności, zpowodu których odmawia się wydania wizy krajowej.

   Всі питання подовження візи регулюються ст. 82-89 цього закону.
   Радимо прочитати всі ці статті та оцінити свої шанси.
   Закон можна знайти за адресою http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130001650/U/D20131650Lj.pdf

   Подобається

 9. Доброго дня. Підскажіть, приїхав з родиною (я, жінка та 2 дітей) по безвізу 17.09.18. З 16.10.18 працюю по трудовому договору, який заключили зі мною лише до кінця безвіза -до 15.12.18. Маю освячення на працю, яке також до кінця безвіза. Склав внесок на карту тимчасового перебування 06.12.18, маю з канцелярії жовтий папірець з підтвердженням, що вони отримали пакет документів на мене і мою родину. Нове освячення і новий трудовий договір мені не дали і поки що невідомо чи буде, сказали на освячення подали, але вже пройшло більше 2 тижнів с того часу…не знаю чи буде. Питання:
  1) Якщо припустити, що не буде нового освячення від цього роботодавця і нової умови на працю, що мене чекає і що мені робити після 15.12.18? Чи я і моя родина тут легально буде знаходитись? Адже ми подали внесок на карту тимчасового перебування.
  2) Якщо я після 15.12.18 буду шукати нового роботодавця, скільки у мене є часу на це і щоб встигнути знайти нового роботодавця, щоб він подав по мені освячення нове, і щоб я встиг донести нові документи по карті тимчасового перебуваня?
  3) В умові праці в мене зафіксували 2100 брутто (саме такуумову ми подали до ужонду нажаль), жінка не працює, якщо не помиляюсь зараз на 1 особу треба 528 нетто, тобто 2112нетто на сімю з 4 осіб. Якщо жінка піде працювати, наприклад на півставки, то чи можна донести до ужонду її умову, щоб ужонд не дав відмову стосовно фінансової сторони?

  Подобається

 10. Доброго дня. Перебуваючи на печатці в очікуванні карти побиту хочу подати документи на карту неповнолітній дочці. Чи є якась різниця в який спосіб подати? Поштою чи особисто в уженді? Якщо поштою, чи зможе вона так само по закінченні візи знаходитись в Польщі легально, без печатки, а з доводом, що переслали документи поштою?

  Подобається

  1. Так, подання поштою є таким самим законним способом подання документів. Підтвердженням подання є поштова квітанція.
   Для дітей такий спосіб подачі є оптимальним – воне не залежать від печатки в паспорті для працевлаштування.
   Про відправку поштою детальніше можна прочитати тут: https://leewadia.wordpress.com/?s=%D0%B2%D1%96%D0%B4+%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D1%97+%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s